Fot. pixabay

Poznań: Rekolekcje tylko dla mężczyzn „Bądź mężny i mocny” 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W sobotę 19 stycznia rozpoczną się męskie rekolekcje prowadzone przez charyzmatycznego ojca Pedro Mariano z Brazylii, kapłana ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Wraz z nim rekolekcje poprowadzą misjonarze ze Przymierza Miłosierdzia oraz gość specjalny; prof. dr hab. Joel Gracioso. Organizatorzy przygotowują się na około stuosobową grupę mężczyzn, która będzie mogła uczestniczyć w rekolekcjach. 

Motywacją do zorganizowania rekolekcji była potrzeba podzielenia się z innymi swoim doświadczeniem bycia mężczyzną i życia z Bogiem. Dlatego organizatorzy zapraszają na nie wszystkich mężczyzn: singli, żonatych, wdowców, kawalerów w związkach, duchownych czy tych po rozwodzie. Ważne jest jedynie, by mieli ukończone 18 lat. 

 – Zatytułowaliśmy je „Bądź mężny i mocny”. Podczas rekolekcji będziemy poszukiwać i pytać Boga o to, jaki powinien być mężczyzna – człowiek według serca Boga. Według serca Boga, czyli o tym, jakiego mężczyzny chce Bóg, jakim go stworzył, jaki ma być w relacjach z drugim człowiekiem i z samym sobą. Gdzie mężczyzna może odnaleźć swoje miejsce, swoją rolę – mówi o. Pedro Mariano. 

– Naszym gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Joel Gracioso z Uniwersytetu w São Paulo w Brazylii. Zajmuje się badaniem przełomu starożytności i średniowiecza oraz jego relacji z myślą współczesną. Jest zaangażowany w prace Zespołu Badawczego Fenomenologii i Chrześcijaństwa skupionego na myśli Karola Wojtyły – mówi Marcos Diaz, jeden ze współorganizatorów męskich rekolekcji. – Rekolekcje mają mówić o wartość mężczyzny oraz jego roli w społeczeństwie. Chcemy również modlić się razem, prosić o szczególnych łask z nieba i o uzdrowienie – dodaje. 

Rekolekcje rozpoczną się w sobotę 19 stycznia 2019 o godzinie 8:30, a zakończą w niedzielę 20 stycznia 2019 r. Odbędą się w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu. Na rekolekcje trzeba się zapisać, koszt uczestnictwa to 70 złotych (po 6 stycznia opłata wzrośnie do 100 złotych). 

Czas wypełnią m.in. konferencje głoszone przez ojca, pana profesora oraz misjonarzy, adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz msza święta. U organizatorów można także uzyskać informacje o miejscach noclegowych.

Więcej informacji (kliknij): Rekolekcje dla mężczyzn 

Zobacz także
Wasze komentarze