Poznań zaprasza do siebie – za pół ceny

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Stolica Wielkopolski jest miejscem pełnym ciekawostek turystycznych, warto ją odwiedzić częściej niż raz – przekonują organizatorzy akcji „Poznań za pół ceny”. W sobotę i niedzielę w mieście można skorzystać z licznych atrakcji, płacąc mniej niż zwykle.

Akcja organizowana jest w tym roku po raz dziesiąty. Przez dwa dni o połowę tańsze są noclegi w poznańskich hotelach, a także oferta restauracji i kawiarni. Tańsze lub bezpłatne są również liczne atrakcje turystyczne w mieście: bilety do muzeów, galerii i na wystawy.

Organizatorem akcji jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT). Jak powiedział PAP prezes PLOT Jan Mazurczak, przedsięwzięcie jest dobrym sposobem na pokazanie osobom spoza Poznania, jak wiele w mieście jest do zobaczenia.

„Od początku robimy badania tej akcji i wychodzi nam, że ma ona swoich stałych klientów spoza województwa wielkopolskiego – głównie z Mazowsza i woj. zachodniopomorskiego. Są to ludzie, którzy często przyjeżdżają do nas po raz piąty lub szósty. Ankieterom mówili, że w mieście jest tak dużo atrakcji, że nie sposób obejrzeć wszystkie, czy z wszystkiego skorzystać w jeden weekend” – powiedział.

Podczas pierwszej edycji akcji „Poznań za pół ceny” w 2008 roku można było skorzystać z 36 atrakcji. W ostatnich latach ich liczba ustabilizowała się na poziomie około 150-180, zlokalizowanych w Poznaniu i okolicach. Akcja przyciągnęła dotąd łącznie ponad 224 tys. uczestników, zarówno mieszkańców, jak i turystów. Skorzystali oni z blisko 537 tys. usług, które znalazły się w programie imprezy.

Wojciech Mania z PLOT powiedział, że co roku do programu dokładanych jest kilka nowych atrakcji. W tym roku jedną z nich jest program przygotowany wraz z poznańskim ogrodem botanicznym.

„Jest to miejsce wciąż nieodkryte turystycznie, bardzo lubiane przez poznaniaków jako miejsce spotkań i na spacery. W sobotę i niedzielę, w trakcie wycieczki z przewodnikiem, będzie można zobaczyć roślinność ze wszystkich stron świata” – powiedział.

Jan Mazurczak dodał, że warto też odkryć na nowy sposób popularne w Poznaniu miejsce zakupów – Stary Browar.

„W ten weekend w Starym Browarze wejdziemy do miejsc zwykle niedostępnych i pozamykanych. Organizowane w ramach akcji wycieczki pokażą ten obiekt jako galerię nowoczesnej sztuki” – powiedział.

Przyznał też, że gratką – nawet dla poznaniaków – może być zwiedzanie z przewodnikiem zakamarków kościoła farnego, czy zamku cesarskiego, kojarzonego obecnie przede wszystkim z siedzibą centrum kultury.

W niedzielę w budynku Urzędu Miasta będzie można nieodpłatnie wysłuchać koncertu chopinowskiego w wykonaniu Japonki Shizuki Okumuru. Koncert odbędzie się we wnętrzach, w których w 1828 roku zagrał Fryderyk Chopin.

Spis wszystkich atrakcji i rabatów znaleźć można na stronie internetowej www.poznanzapolceny.pl.

Powstały w Poznaniu pomysł na wykorzystanie wyprzedaży w promocji turystycznej znalazł licznych naśladowców: podobne akcje organizują m.in. Gdańsk, Toruń czy Zakopane. Przedsięwzięcie ma też swoją ogólnopolską odsłonę pn. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

Poznań zaprasza do siebie – za pół ceny
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze