Warszawa, 15.11.2016. Premier Beata Szyd³o przedstawia sprawozdanie z pracy rz¹du, 15 bm. w sali im. Anny Walentynowicz w KPRM. Prezydent Andrzej Duda powo³a³ gabinet Szyd³o 16 listopada 2015 roku. (zuz) PAP/Radek Pietruszka ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Premier po roku rz¹dów: przywróceniem wieku emerytalnego domkniemy nasze zobowi¹zania***

Premier: zajęliśmy się sprawami zwykłych Polaków, a nie elit politycznych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zajęliśmy się sprawami zwykłych Polaków, a nie tak jak poprzedni rząd sprawami elit politycznych – powiedziała premier Beata Szydło w środę w Sejmie. Według niej rząd PiS przywrócił Polakom „poczucie godności”.

Premier zabrała głos tuż przed tym, jak Sejm uchwalił ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet, 65 – dla mężczyzn. Szydło podkreśliła, że rząd PiS dał „Polakom to, czego najbardziej oczekiwali”. „Zwróciliśmy im ich państwo, liczymy się z ich głosem” – mówiła szefowa rządu.

„Przywróciliśmy Polakom poczucie godności i stabilizacji, zajęliśmy się sprawami zwykłych Polaków, a nie tak jak poprzedni rząd sprawami elit politycznych” – przekonywała.

Premier zaznaczyła, że był to „pierwszy krok, który uczyniło Prawo i Sprawiedliwość” po wygraniu wyborów. „Teraz czas na kolejne. Teraz czas na to, aby zrobić krok na drodze odpowiedzialnego rozwoju. I to będzie priorytet rządu, priorytet PiS w następnych latach – zaznaczyła. „Polska się będzie szybciej rozwijać” – dodała. 

foto. PAP/Radek Pietruszka

Premier: zajęliśmy się sprawami zwykłych Polaków, a nie elit politycznych
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze