Prezes PiS czeka na decyzję, czy dojdzie dziś do spotkania z premier May 

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest bezpieczny i czeka na decyzję czy w środę odbędzie się spotkanie z premier Wielkiej Brytanii Theresą May – powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Prezes PiS w środę przybył do Londynu, gdzie ok. godz. 16.30 planowane było jego spotkanie z szefową brytyjskiego rządu. Przedstawiciel biura prasowego Downing Street poinformował, że spotkanie brytyjskiej premier z prezesem PiS, w najlepszym wypadku będzie opóźnione albo zostanie odwołane. 

„Wszystko, co mogę państwu powiedzieć w tej chwili to to, że Jarosław Kaczyński i osoby mu towarzyszące w Londynie są bezpieczne, czekają na informacje ze strony brytyjskiej, czy do spotkania z panią premier Theresą May dojdzie czy też nie dojdzie” 

– powiedziała Mazurek dziennikarzom w Sejmie.

„Jeśli będę miała w tym temacie więcej informacji, czy do tego spotkania dojdzie i strony będą chciały informować o przebiegu tego spotkania, to z pewnością państwo te informacje otrzymają” – zadeklarowała rzeczniczka PiS. 

„Na ten moment wiem jedno: Jarosław Kaczyński jest bezpieczny i czeka na informację ze strony brytyjskiej co do tego, czy to spotkanie dzisiaj się odbędzie” 

– powtórzyła Mazurek. 

W środę po południu doszło w stolicy Wielkiej Brytanii do incydentu przy gmachu parlamentu, gdzie mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował funkcjonariuszy przy bramie, po czym został postrzelony. Policja traktuje wstępnie incydent jako „terrorystyczny”.

Brytyjska premier jest bezpieczna – poinformował w środę rzecznik Downing Street. Nie ujawnił, gdzie przebywała premier May w chwili ataku. 

foto. flickr.com/Edward

 
Prezes PiS czeka na decyzję, czy dojdzie dziś do spotkania z premier May 
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze