Fot. Facebook/InstytutDialoguJP2

Prezydent USA złożył wieniec pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Waszyngtonie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prezydent USA Donald Trump wraz z małżonką Melanią opuścił we wtorek Biały Dom i udał się do Narodowego Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie. Para prezydencka ma złożyć wieniec przed jego pomnikiem.

Zgodnie z harmonogramem, prywatna wizyta w sanktuarium ma potrwać niecałe pół godziny. Następnie prezydent wróci do Białego Domu, by podpisać rozporządzenie wykonawcze dotyczące międzynarodowej wolności religijnej.

Sanktuarium to jest najważniejszym w Stanach Zjednoczonych miejscem poświęconym Janowi Pawłowi II i jego dziedzictwu. Konferencja Biskupów Katolickich USA 14 marca 2014 r. nadała sanktuarium tytuł „narodowego”.

>>> Franciszkańscy misjonarze nagrali „Barkę” [WIDEO] 

„Narodowe Sanktuarium Świętego Jana Pawła II jest miejscem kultu, formacji religijnej i odnowy kulturowej, które odwiedzającym dostarcza zarówno strawy dla ducha jak i dla umysłu. Jest miejscem pielgrzymowania, w którym pierwszej klasy relikwia krwi św. Jana Pawła II jest dostępna dla uczczenia przez wiernych” – czytamy na stronie internetowej sanktuarium.

18 maja obchodzona była setna rocznica urodzin Karola Wojtyły. We wtorek przypada z kolei 41. rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

W Waszyngtonie trwają antyrasistowskie protesty, które wywołało brutalne zabójstwo przez policję w Minneapolis Afroamerykanina George’a Floyda. Ich epicentrum znajduje się przed Białym Domem.

Zobacz także
Wasze komentarze