Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas XXVIII Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarnoœść”, który rozpoczął się w Płocku. Fot. PAP/Marcin Bednarski

Prezydent: węgiel podstawowym surowcem energetycznym Polski

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Węgiel jest podstawowym surowcem energetycznym Polski; nie zastąpi go żadna inna energia, bo to się nie opłaca – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z górnikami z kopalni „Bogdanka” na Lubelszczyźnie.

Andrzej Duda podziękował górnikom za trud i ryzyko, jakie ponoszą w pracy dla Polski.

„O jednym chciałem was zapewnić, że dla mnie jako prezydenta jasną sprawą i oczywistą jest, że węgiel jest naszym podstawowym surowcem energetycznym. Nie zastąpi go żadna energia wiatrowa, inna energia, bo to się Polsce nie opłaca. To może być dodatek do naszej energetyki opartej na węglu” – powiedział prezydent.

„Węgiel jest naszą podstawą, bo go mamy i jest nasz, stanowi nasze zabezpieczenie energetyczne tak jak to zabezpieczenie stanowi wasza praca. Nigdy nie zgodzę się na to, żeby Polsce ten węgiel odebrano poprzez jakiekolwiek zapisy aktów prawnych unijnych, czy innych. Do końca zawsze będziemy walczyli o nasze interesy. Polski węgiel jest strategicznym interesem Rzeczypospolitej” – dodał.

foto. PAP//Marcin Bednarski

Zobacz także
Wasze komentarze