Próba generalna przed Festiwalem Życia

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Mimo, że Festiwal Życia zaczyna się dzisiaj, organizatorzy już w niedzielę wykorzystali scenę, nagłośnienie i telebimy. Przybyło aż 2000 osób.

Pierwszego lipca 2018, upłynęło 10 lat, od kiedy misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej rozpoczęli swoją działalność młodzieżową w Kokotku. Z tego powodu odbyło się wielkie świętowanie, rozpoczęte Mszą świętą. Mszy przewodniczył ordynariusz diecezji gliwickiej ks. bp Jan Kopiec. Obecni byli również biskupi z diecezji sosnowieckiej i archidiecezji katowickiej, oraz prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN o. Paweł Zając OMI, oraz superior generalny zgromadzenia o. Louis Lougen OMI.

Po południu odbyły się 2 koncerty – Arki Noego i zespołu „2 Tm 2,3”. Pierwszy zgromadził pod wielkim namiotem około 2000 osób. Organizatorzy są bardzo zadowoleni z przebiegu niedzielnych wydarzeń, podobnie jak ich uczestnicy. Cała infrastruktura zdała egzamin i jest gotowa na przyjęcie uczestników festiwalu.

Rejestracja internetowa na Festiwal Życia dobiegła już końca, można jednak przyjechać i zapisać się na miejscu. Każdego dnia będą rozprowadzane również wejściówki jednodniowe w cenie 30 zł.

Galeria (17 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze