fot. unsplash

Proboszcz poświęcił telefony komórkowe i smartfony

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W środę 13 grudnia, uroczystość św. Łucji, patronki ociemniałych i proszących o pomoc w chorobach oczu, proboszcz jednej z parafii w mieście Marsala na Sycylii poświęcił telefony komórkowe i smartfony wiernych.

30-letni ksiądz Alessandro Palermo wyjaśnił, że „komórki, to urządzenia, dzięki którym ludzie nawiązują kontakt ze sobą, a wykorzystując Internet pozwalają robić też wiele innych rzeczy, jak fotografie i nagrania”.

„Przede wszystkim zaś – dodał kapłan – umożliwiają wejście na własny profil, bo wszyscy posiadają dziś własny profil w sieci, dlatego komórka stała się przedmiotem tak cennym, z którym się nie rozstajemy”. „Jedynym mankamentem – zwrócił uwagę słuchaczy sycylijski proboszcz – jest fakt, że tak naprawdę niewiele osób zna granice możliwości komórek i związane z nimi niebezpieczeństwa… większości brakuje medialnej edukacji, formacji, jak z nich korzystać”. Dlatego, zdaniem księdza Palermo, żyjemy w społeczeństwie „zaczadzonym” komórkami. Oto dlaczego uznał za stosowne poświęcenie: nie komórek, lecz ich właścicieli”.

Św. Łucja, która już jest patronką cierpiących na choroby oczu, mogłaby stać się swego rodzaju przewodnikiem ludzi we właściwym i pozytywnym korzystaniu ze smartfonów i tabletów, życzył swym parafianom ks. Alessandro Palermo.

Zobacz także
Wasze komentarze