EPA/NUNO VEIGA

Program wizyty papieża w Genui

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Program wizyty papieża w Genui opublikowało dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Stolicę Ligurii Franciszek odwiedzi w sobotę 27 maja.

Na genueńskie lotnisko przyleci o godz. 8.15. Kwadrans później w stalowni firmy Ilva spotka się ze światem pracy, odpowiadając na cztery pytania ich przedstawicieli. Podobny przebieg będzie miało o 10.00 spotkanie w katedrze św. Wawrzyńca z biskupami Ligurii, duchowieństwem, seminarzystami i osobami konsekrowanymi regionu, a także pracownikami kurii arcybiskupiej oraz przedstawicielami innych wyznań.

O 12.15 w sanktuarium Madonna della Guardia papież spotka się z młodzieżą i odpowie na jej pytania. Krótko pozdrowi także więźniów, którzy będą oglądać to spotkanie w telewizji. O 13.00 w jednej z sal sanktuarium Franciszek zje obiad z ubogimi, uchodźcami, bezdomnymi i więźniami, po czym o 15.15 odwiedzi chore dzieci w szpitalu pediatrycznym im. Gianniny Gaslini.

O 17.00 na placu Kennedy’ego Ojciec Święty odprawi Mszę św. i wygłosi homilię. O 18.45, po pobłogosławieniu figury Matki Bożej Loretańskiej na lotnisku, odleci do Rzymu.

Zobacz także
Wasze komentarze