epa05960024 Pope Francis waves to devotees inside the popemobile at the Fatima Sanctuary in Leiria, Portugal, 12 May 2017. Pope Francis is in visiting Fatima on 12 and 13 May on the 100th anniversary of the appearances of Mary. EPA/NUNO VEIGA / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Program wizyty papieża w Genui

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Program wizyty papieża w Genui opublikowało dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Stolicę Ligurii Franciszek odwiedzi w sobotę 27 maja.

Na genueńskie lotnisko przyleci o godz. 8.15. Kwadrans później w stalowni firmy Ilva spotka się ze światem pracy, odpowiadając na cztery pytania ich przedstawicieli. Podobny przebieg będzie miało o 10.00 spotkanie w katedrze św. Wawrzyńca z biskupami Ligurii, duchowieństwem, seminarzystami i osobami konsekrowanymi regionu, a także pracownikami kurii arcybiskupiej oraz przedstawicielami innych wyznań.

O 12.15 w sanktuarium Madonna della Guardia papież spotka się z młodzieżą i odpowie na jej pytania. Krótko pozdrowi także więźniów, którzy będą oglądać to spotkanie w telewizji. O 13.00 w jednej z sal sanktuarium Franciszek zje obiad z ubogimi, uchodźcami, bezdomnymi i więźniami, po czym o 15.15 odwiedzi chore dzieci w szpitalu pediatrycznym im. Gianniny Gaslini.

O 17.00 na placu Kennedy’ego Ojciec Święty odprawi Mszę św. i wygłosi homilię. O 18.45, po pobłogosławieniu figury Matki Bożej Loretańskiej na lotnisku, odleci do Rzymu.

Program wizyty papieża w Genui
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze