abp Wojciech Polak

fot. PAP/Paweł Jaskółka

Prymas Polski: będę się jednoczył z wami na modlitwie u grobu św. Wojciecha

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W środę, 25 marca, w południe, gdziekolwiek będziemy, włączmy się w wołanie Kościoła o ustanie epidemii, w modlitwę za zmarłych, chorych, za lekarzy i pielęgniarki, za wszystkich ludzi, którzy służą nam pomocą w tym trudnym czasie” – prosi abp Wojciech Polak, który tego dnia będzie się modlić u grobu św. Wojciecha.

W krótkim filmie opublikowanym na stronach internetowych i w mediach społecznościowych archidiecezji gnieźnieńskiej Prymas Polski apeluje i prosi, by odpowiedzieć na apel papieża Franciszka i odmówić „Ojcze nasz” w środę w południe.

>>> Franciszek: błagajmy Boga o litość! 25 marca w południe wspólnie odmówmy Modlitwę Pańską

„W święto Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 12.00, odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, wszyscy będziemy wspólnie wołać Ojcze nasz. Zjednoczymy nasze serca w Modlitwie Pańskiej. Zabiją dzwony w naszych kościołach, a my, zostając w domach, jednocząc się w duchowej komunii razem z kapłanami, biskupami, którzy w kościołach będą odmawiać Modlitwę Pańską, prosząc o ustanie epidemii, prosząc za wszystkich chorych i cierpiących, prosząc za wszystkich, którzy się nad nimi pochylają, za lekarzy, za pielęgniarki, za wszystkich pracowników służby zdrowia. Prosząc za wszystkich, którzy oddają swój czas i serce, byśmy mogli ten trudny czas przeżyć. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam, będę w katedrze u grobu św. Wojciecha i przy jego relikwiach jednoczył się z wami w tej modlitwie” – mówi Prymas Polski.

Modlitwa Prymasa Polski u grobu i relikwii św. Wojciecha w katedrze gnieźnieńskiej transmitowana będzie na facebooku archidiecezji gnieźnieńskiej.

Zobacz także
Wasze komentarze