droga krzyżowa

fot. cathopic

Prymas zaprasza na Drogą Krzyżową on-line. Sprawdź, gdzie jeszcze możesz dołączyć do modlitwy

Drogi Krzyżowe transmitowane w Internecie i w innych środkach społecznego przekazu to propozycje na duchowe przeżycie piątków Wielkiego Postu. Księża biskupi zachęcają do łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystając z nowoczesnych technologii – mówi rzecznik Episkopatu ks. Paweł Andrianik.

„Piątek, szczególnie w Wielkim Poście, to dzień, w którym rozważamy Drogę Krzyżową Jezusa Chrystusa, Jego cierpienie i śmierć dla nas i dla naszego zbawienia. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy w tym dniu łączyli się duchowo na modlitwie” – przypomina rzecznik Episkopatu. W związku z trwającym obecnie stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i ograniczeniem liczby osób w kościołach, w Internecie pojawia się coraz więcej propozycji na przeżywanie wielkopostnych nabożeństw w domach. Dzięki transmisjom online wiele osób może łączyć się duchowo w rozważaniu Drogi Krzyżowej.

>>> Małe słowo na Wielki Post #2: Krzyż pokazuje, jak wielka jest miłość Boga do człowieka

Prymas Polski abp Wojciech Polak, fot. episkopat.pl

>>> Sprawdź wszystkie transmisje nabożeństwa Drogi Krzyżowej

Księża biskupi proponują transmisje Drogi Krzyżowej on-line. W piątek o 20:10 na stronach www.prymaspolski.pl, www.archidiecezja.pl oraz kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej będzie dostępna Droga Krzyżowa z kaplicy domu arcybiskupów gnieźnieńskich, którą poprowadzi abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Drogę Krzyżową on-line przygotował także biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. W każdy piątek, począwszy od 13 marca, o godz. 19.00 na jego profilu na Facebooku pojawia się nowe nagranie przygotowanych przez niego rozważań. Z kolei w każdą niedzielę realizowana jest także transmisja on-line nabożeństwa Gorzkich Żali i Mszy św. z katedry gnieźnieńskiej. Początek transmisji o godzinie 15.00 na wspomnianych wyżej stronach.

fot. cathopic

Jak podkreślił Rzecznik Episkopatu, propozycji w mediach społecznościowych jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcił do odwiedzania stron internetowych swoich diecezji i parafii, gdzie podawane są informacje o transmisjach. „W tym trudnym czasie niech łączy modlitwa” – zachęcił ks. Rytel-Andrianik.

Przeczytaj też tekst Huberta Piechockiego >>> W DNA tego miasta wpisana jest droga krzyżowa

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze