epa05849321 Pope Francis waves to the faithful during the general audience in St.Peters Place, Vatican City, 15 March 2017. EPA/ALESSANDRO DI MEO Dostawca: PAP/EPA.

Przedpremierowy pokaz filmu „Tam, gdzie mieszka Bóg”

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Tam gdzie mieszka Bóg” z udziałem samego Papieża, w reżyserii Gracieli Rodriguez Gilio. W pokazie wzięli udział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, oraz bp senior Antoni Długosz. Do kina licznie przybyli również dzieci z rodzicami, duchowni i siostry zakonne.

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, nawiązując do tytułu argentyńskiego familijnego filmu, podzielił się refleksją związaną ze śmiercią, która niesie nadzieję. Przypomniał śmierć 31-letniego kapłana, który w Wielki Piątek podczas nabożeństwa nakrył welonem Pana Jezusa w monstrancji, po czym upadł i zmarł. – Z pewnością spotkał się z Bogiem twarzą w twarz, czego i my wszyscy doświadczymy, a póki co, szukamy Go tak, jak bohaterowie filmu – powiedział.

Z kolei bp Długosz podkreślił, że film zasługuje na uwagę m.in. ze względu na wystąpienie w nim papieża Franciszka. „Cieszę się bardzo, że taki film powstał – mówił. „Dzieci są przyzwyczajone do bodźców wizualnych, do komputera, telewizji – to stąd czerpią wiadomości. Dlatego tutaj z filmu też mieli przekaz, niczym katechezę. Ojciec Święty powiedział w filmie o trzech filarach poznawania Pana Jezusa. Przez Ewangelię, katechezę i rozmowę odkrywa się Jego obecność. A przede wszystkim ważna jest rola rodzicielska. W kinie z dziećmi byli obecni rodzice, którzy wiedzą, że trzeba być przewodnikami w formacji religijnej dziecka”- dodał.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie, a do tego przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii.

Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Zrozumieją też, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

Film w kinach można oglądać już od 20 kwietnia. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat. Patronem medialnym filmu jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO

Przedpremierowy pokaz filmu „Tam, gdzie mieszka Bóg”
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze