Przedświąteczna zbiórka żywności Caritas

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W całej Polsce trwa dwudniowa przedświąteczna zbiórka żywności Caritas – „Tak, Pomagam!”. W około 2 tys. sklepów można spotkać wolontariuszy, którzy zbierają żywność z długim terminem przydatności do spożycia, jak też środki czystości i higieniczne. 

„Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafiają w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej – powiedział rzecznik Caritas Polska. – Caritas w Polsce ma bardzo dobre rozpoznanie potrzeb dlatego, że pracuje nieustannie w terenie. Jest ponad 5 tys. Parafialnych Zespołów Caritas, które świadczą pomoc sąsiedzką. Ci ludzie dobrze wiedzą, czego potrzeba sąsiadom i komu potrzeba tej pomocy. W związku z tym zebrane dary będą przekazywane głównie przez Caritas parafialne. Prócz tego żywność trafi do ośrodków, które świadczą stałą pomoc żywnościową, czyli na przykład do jadłodajni” – dodał Paweł Kęska. 

Akcję dożywiania można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

Przedświąteczna zbiórka żywności Caritas
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze