Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o rozpoczynającej się w sobotę wizycie papieża Franciszka w Maroko. – Maroko to cel drugiej w tym roku zagranicznej podróży papieża Franciszka. Oznacza to, że dialog z islamem jest jednym z priorytetów obecnego pontyfikatu – pisze Beata Zajączkowska. Maciej Legutko pisze z kolei o „Bałkańskiej wiośnie”. – W Serbii, Czarnogórze i Albanii z każdym tygodniem przybierają na sile antyrządowe protesty. Demonstrantów w tych trzech krajach łączą podobne postulaty – czytamy.

Tygodnik Idziemy

W tygodniku „Idziemy” pojawia się temat tego, w jaki sposób należy bronić tradycyjnego modelu rodziny i kto powinien okazywać mu wsparcie. – Mam wrażenie, że katolicy świeccy podejmujący się obrony naturalnej rodziny nie zawsze znajdują wsparcie ze strony duchownych – twierdzi o. Dariusz Kowalczyk SJ. Ponadto fenomen Ekstremalnych Dróg Krzyżowych opisuje Radek Molenda.

Tygodnik Niedziela

– Wiele wybitnych kobiet zostało zgłoszonych do plebiscytu na Polkę Stulecia, który przeprowadziła Konferencja Kobiet RP. Niedawno poznaliśmy wyniki głosowania. Największe poparcie uzyskała św. Faustyna Kowalska, druga jest Danuta Siedzikówna ps. Inka, a trzecia – dr Wanda Półtawska – pisze w edytorialu Lidia Dudkiewicz. Przeczytamy również rozmowę z założycielką inicjatywy „Katoliccy Single”.

Przewodnik Katolicki

– Kiedy hierarchie niektórych krajów zmagają się z kryzysami, odpowiedzialność za Kościół chcą podzielać świeccy. Tak dzieje się w Chile, tak dzieje się w Hiszpanii, tak dziać się zaczyna również w Polsce – pisze Monika Białkowska. – Kościół w wymiarze instytucjonalnym stracił swój autorytet i teraz próbuje swoją wiarygodność jakoś odbudować – czytamy.

Tygodnik Powszechny

– Dysputy teologiczne to przeżytek. Dziś antypapieska opozycja walczy świeckimi metodami: dezinformacji i wojny psychologicznej. Celem jest zmuszenie Franciszka do dymisji lub, gdyby to się nie udało, ustawienie przyszłego konklawe – pisze w najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” Edward Augustyn. Przeczytamy również mocny komentarz o. Ludwika Wiśniewskiego do bieżących wydarzeń w Kościele. – Ośmielam się powiedzieć to, co wielu ludzi boi się powiedzieć głośno: biskupi, którzy ukrywali straszne przestępstwo, przenosząc z miejsca na miejsce księży pedofilów, powinni złożyć na ręce papieża rezygnację z urzędu – uważa dominikanin.

Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze