przegląd prasy

Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

– Niektórzy mówią, że nie ma piękniejszego czasu w ciągu roku niż czas świąt Bożego Narodzenia. (…) Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że ktokolwiek choć raz w życiu wziął udział w liturgii Triduum Paschalnego, ten ma odmienne zdanie na ten temat – podkreśla w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” ks. Adam Pawlaszczyk. Ponadto o tym, że najświętszy w Kościele czas i liturgia mają burzliwą historię pisze Jacek Dziedzina.

Tygodnik Idziemy

W najnowszym wydaniu „Idziemy” przeczytamy, o co tak naprawdę chodzi ze strajkiem nauczycieli. Na łamach tygodnika mówi o tym Wojciech Starzyński, prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, w rozmowie z Moniką Odrobińską. Anna Meetschen pisze z kolei o australijskich pomysłach. Niektórzy chcą tam zmusić księży do zdrady tajemnicy spowiedzi.

Tygodnik Niedziela

– Czy nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego będą najważniejsze z dotychczasowych, jak chcą niektórzy – trudno przesądzać. Mogą się one jednak okazać jednymi z najciekawszych – czytamy w „Niedzieli”. Znajdziemy również historię Całunu Turyńskiego, który został przez Jana Pawła II nazwany „milczącym świadkiem śmierci i zmartwychwstania Jezusa”.

Przewodnik Katolicki

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” o. Kasper Kaproń pisze o trudnym czasie, który obecnie mamy w Kościele. – Jak to się mówi we Włoszech, praktycznie każdego dnia nowy trup wypada z szafy: skandale i problemy, które z jednej strony są umiejętnie wykorzystywane przez tych, którzy tylko czekają na takie newsy, a z drugiej strony nie zawsze władza kościelna, nieprzywykła do nowej sytuacji, potrafi zmierzyć się z problemem, stosując politykę uników, bagatelizowania lub też zrzucania odpowiedzialności na świat – czytamy.

Tygodnik Powszechny

– Nawet jeśli w książkach jest odczłowieczające myślenie, to nie będziemy mogli się z nim zapoznać, jeśli książkę spalimy. Palenie to oznaka końca kultury – mówi abp Alfons Nossol w rozmowie z Arturem Sporniakiem. Przeczytamy również przedruk rozmowy Natalii Adaszyńskiej z ks. Józefem Tischnerem. – Żeby porozumieć się z drugim człowiekiem, trzeba mu coś mądrego powiedzieć nawet w największej burzy emocji – mówił ks. Tischner.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze