Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o misji specjalnej abp. Henryka Hosera. Został on wysłany przez Stolicę Apostolską do Medjugorje, aby poznać tamtejszą sytuację duszpasterską i potrzeby wiernych. Objawienia nie zostały oficjalnie uznane, ale pielgrzymi przyjeżdżają w to miejsce bardzo licznie. Przeczytamy również rozmowę Szymona Babuchowskiego z Natalią Niemen o jej nowej płycie, a także artykuł dotyczący misyjnej i medycznej działalności br. Jerzego Kuźmy, który pracuje w Papui-Nowej Gwinei. Jest on jedynym ortopedą dla dwóch milionów mieszkańców.
Tygodnik Niedziela
– Cuda zdarzają się dzisiaj, mimo powszechnej opinii, że są nieprawdopodobne, a nawet niemożliwe – wskazuje dr Patrick Theillier, lekarz, który bada przypadki wyzdrowień i cudów. Znajdziemy także analizę wizyty kanclerz Niemiec w Warszawie. – Wizyta Angeli Merkel w Warszawie nie była dla niej łatwa. Skończyły się czasy, gdy Warszawa przyklaskiwała na każdą propozycję Berlina – pisze Artur Stelmasiak. Agnieszka Czapla z kolei porusza temat tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, a o sztuce wychowywania pisze Agnieszka Porzezińska.
Przewodnik Katolicki
„Przewodnik” zapowiada zmiany! – Będziemy starali się odmłodzić najstarszy tygodnik społeczno-religijny w Polsce, zgodnie z duchem papieża Franciszka – podkreśla redakcja czasopisma. A w najnowszym numerze przeczytamy obszerny artykuł Joanny Mazur o katechistach i o tym, jaka jest ich rola w przygotowywaniu do sakramentów i rozwiązywaniu codziennych dylematów. Ponadto warto poświęcić uwagę na lekturę rozmowy Kamili Tobolskiej z siostrą Brygidą Maniurką pracującą w Aleppo. – Każda rodzina w Aleppo zastanawia się, jak przeżyć kolejny dzień – podkreśla s. Maniurka.
Tygodnik Powszechny
Na okładce „Tygodnika” prof. Jadwiga Staniszkis. Sam jej wizerunek sugeruje, że w najnowszym numerze pojawia się sporo tematów stricte politycznych. I tak też jest. O swoich przemyśleniach na temat obecnej sytuacji w Polsce Staniszkis mówi w rozmowie z Jackiem Gądkiem. Przeczytamy także raport o syryjskich więzieniach, a także bardzo obszerny wywiad z papieżem Franciszkiem. – Nie jest Kościołem taki Kościół, który nie jest bliski – podkreślił Ojciec Święty. Polecamy również tekst Zuzanny Radzik o problemie niewolnictwa, który wciąż niestety występuje.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze