Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o zaufaniu i oddaniu matek świętych Kościoła. W numerze również bardzo ciekawa rozmowa z abp. Wojciechem Polakiem. – Od nas słusznie wymaga się więcej – mówi ks. prymas, będący jednocześnie delegatem KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Jacek Dziedzina porusza z kolei trudny temat roszczeń organizacji żydowskich: – Polska jest niemal bezbronna w zderzeniu z roszczeniami i presją organizacji żydowskich. Nasza uległość może być ceną za amerykańską obecność nad Wisłą – pisze publicysta.

Tygodnik Idziemy

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński pisze o polskiej młodzieży i o ludziach, dla których słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna” nie są pustym frazesem. Joanna Białobrzeska, dyrektorka prywatnej szkoły w rozmowie z Moniką Odrobińską doradza, co trzeba zrobić, by uzdrowić sytuację polskiego szkolnictwa. W numerze również m.in. polemika jezuity, ks. Dariusza Kowalczyka z biskupami, którzy wyrażali wdzięczność Tomaszowi Sekielskiemu za jego film oraz najświeższe wieści z Medjugorie.

Tygodnik Niedziela

W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” bp Antoni Długosz i ks. Marek Dziewiecki opowiadają o swoich mamach. Artur Stelmasiak i Grzegorz Górny komentują z kolei kryzys w Kościele: – Choć grzech nie jest żadną nowością w Kościele, to jednak nowatorski musi być sposób, w jaki sobie z tym radzimy – pisze Stelmasiak. O projekcie Urzekająca opowiada z kolei Ewelina Chełstowska.

Przewodnik Katolicki

W najnowszym „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o tym, że „Kościół jest kobietą”. – Współczesny Kościół chce być bardziej maryjny, chce być bardziej kobiecy – pisze ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny czasopisma. W numerze również bardzo ciekawy tekst o. Kaspra Kapronia OFM o zbliżającym się synodzie dotyczącym Amazonii: – kapłaństwo zmieniało się w ciągu wieków, może się zmienić i teraz – pisze franciszkanin. – Jedno jest pewne, że kapłanowi nie wolno potraktować żadnego przypadku stereotypowo – czytamy w artykule „Kościół wobec rozwiedzionych”, będącego przedrukiem z archiwalnego wydania „Przewodnika Katolickiego” z 25 stycznia 1987 r.

Tygodnik Powszechny

„Idzie sąd nad Kościołem” – mówi do nas z okładki najnowszego „Tygodnika Powszechnego” ks. Jacek Prusak SJ. – Mamy do czynienia z największym kryzysem w Kościele od czasów Reformacji – i stworzyliśmy go na własne życzenie – mówi w rozmowie jezuita. W nowym numerze znajdziemy również sporo analiz przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a także bardzo ciekawy reportaż dotyczący patologicznych ciąż.

Zobacz także
Wasze komentarze