Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” artykuł o zagrożeniach, na które mogą natknąć się dzieci w Internecie. – Buszowanie w Internecie może być pouczające. Ale można w tej wędrówce dojść do samego dna. Na samym dnie Internetu bywają także nasze dzieci – pisze Tomasz Rożek. Beata Zajączkowska opisuje z kolei, z jakimi problemami będą musieli zmierzyć się uczestnicy synodu biskupów poświęconego Amazonii.

Tygodnik Idziemy

Polska od lat jest na szczycie listy krajów z największym odsetkiem samobójstw wśród młodzieży. O problemach opieki psychologicznej i psychiatrycznej nad nastolatkami pisze Monika Odrobińska. Kolejne stany Ameryki wprowadzają ograniczenia w dopuszczalności aborcji. Nie podoba się to wielkim koncernom medialnym – tym tematem zajmuje się Anna Meetschen. Dariusz Kowalczyk SJ pyta z kolei, czy papież Franciszek doprowadzi do decentralizacji Kościoła.

Tygodnik Niedziela

– Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z coraz bardziej bezpośrednimi i brutalnymi atakami na Kościół, na symbole religijne, które dla wielu z nas są świętością. To w polskim Gdańsku doszło w tym roku do kpin z procesji z Najświętszym Sakramentem. Trudno więc uniknąć przekonania, że jako naród jesteśmy rozdarci. Stoimy między tym, co święte, a profanacją tego – pisze redaktor naczelny tygodnika „Niedziela” ks. Jarosław Grabowski.

Przewodnik Katolicki

– W przyszłości procesje Bożego Ciała nie zanikną. Nie będą jednak prostym powtarzaniem rytu z przeszłości. Odnawiając liturgiczną szatę słów i znaków, powiedzą światu o Bogu i Kościele coś, czego ten świat bardzo potrzebuje – pisze ks. Mirosław Tykfer. O tym, co młodzi ludzie w Polsce myślą o aborcji, pisze z kolei Krzysztof Jankowiak. – Wyniki badania „Młodzież 2018” dają podstawy do umiarkowanego optymizmu – czytamy.

Tygodnik Powszechny

Tematem numeru nowego wydania „Tygodnika Powszechnego” jest edukacja seksualna. – Pokolenie trzydziestokilkulatków wychowujących dziś dzieci raczej nie miało okazji rozmawiać o seksualności z własnymi rodzicami. Problem z komunikacją w tym temacie mamy od urodzenia, on się nie pojawił nagle, kiedy urodziły nam się dzieci – pisze Joanna Rusinek. Wojciech Bonowicz pisze z kolei o doniesieniach na temat ks. Józefa Tischnera. – Fakt, że prócz ewidencyjnej rejestracji kontaktów nic nie ma, uruchomił wyobraźnię. To próba dla pamięci o zmarłym przyjacielu i przewodniku – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze