Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

– Duchowni coraz liczniej opuszczają Afrykę i Azję. Ich celem jest Europa Zachodnia lub Ameryka Północna. Biskupi afrykańscy biją na alarm – pisze ks. Rafał Skitek. – Według oficjalnych danych już co piąty kapłan we Francji to obcokrajowiec. Zdecydowaną większość w tej grupie stanowią duchowni z Afryki – czytamy. Przeczytamy również o lekowym kryzysie. – Struktura rynku sprzedaży leków sprawia, że Polska będzie narażona na braki medykamentów. Zmienić to może rozwój przemysłu farmaceutycznego w Polsce, ale na to się niestety nie zanosi – pisze Bogumił Łoziński.

Tygodnik Idziemy

O tym, jakie cele stawia przed sobą Zespół ds. Opracowania Standardów Postępowania w Terapiach Medycznych Stosowanych w Okresie Kończącego się Życia, mówi w wywiadzie udzielonym Irenie Świerdzewskiej jego przewodniczący dr Błażej Kmieciak. Ponadto o tym, dlaczego warto iść na pielgrzymkę – mówi o. Marek Tomczyk, paulin, kierownik Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Niedziela

W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy rozmowę z przewodniczącym KEP. – Nie można dialogować ze środowiskami, które nie chcą dialogu, depczą świętości, bluźnią Bogu i deprawują człowieka. Ale Kościół otrzymał zadanie głoszenia Ewangelii wszystkim i nikt nie powinien być wyłączony z możliwości usłyszenia Dobrej Nowiny – mówi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w rozmowie z Arturem Stelmasiakiem.

Przewodnik Katolicki

– Nie chodzi o to, żeby narzekać albo się skarżyć – na proboszczów, biskupów, świeckich czy okoliczności życia. Chodzi o to, żeby księża ze swoimi ciężarami nie zostawali sami. I co ważniejsze, żeby sytuacje kryzysowe diagnozować i reagować, zanim zamienią się w czyjś dramat – pisze na łamach „Przewodnika Katolickiego” Monika Białkowska.

Tygodnik Powszechny

– Sześć sióstr zakonnych oraz salezjańska wolontariuszka weszło w skład Kurii Rzymskiej na prawach równych kardynałom i biskupom. Papież mianował je członkiniami Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego – o „Siedmiu kobietach z Watykanu” pisze Edward Augustyn. – Polska elektrownia atomowa od trzech dekad pozostaje w sferze planów. Rząd PiS zapowiada, że ją zbuduje – mimo że coraz więcej przemawia za tym, by tego nie robić – pisze z kolei Marek Rabij.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze