przeglad prasy

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy między innymi o tym, jak uzależnienie najmłodszych od Internetu może być dla nich szkodliwe. „Uzależnić można się od wszystkiego. Także od Internetu. Godziny spędzone przed ekranem mogą negatywnie wpłynąć na psychikę dzieci” – pisze Piotr Pyzik. Andrzej Grajewski przyznaje za to, że „80. rocznica wybuchu II wojny światowej stała się dla Rosji pretekstem do działań, których celem jest rozmycie odpowiedzialności Związku Sowieckiego za udział w agresji na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz za zbrodnię katyńską”.

Tygodnik Idziemy

„Inicjatywa Polska pod Krzyżem okazała się sukcesem Kościoła w Polsce (…). Piszę o sukcesie Kościoła, chociaż część przedstawicieli episkopatu Polski była wobec tej inicjatywy co najmniej sceptyczna. Oficjalnie chodziło o to, że pomysłodawcy spotkania zbyt późno zgłosili się do odpowiednich struktur w episkopacie i tym samym nie wpisali się w przygotowany z rocznym wyprzedzeniem program duszpasterski. Skądinąd wiadomo jednak, że jest grupa hierarchów, którzy nie pałają entuzjazmem wobec spotkań ewangelizacyjnych inspirowanych przez świeckich charyzmatyków – komentuje ks. Henryk Zieliński.

Tygodnik Niedziela

„Czy istnieje recepta na szczęśliwe małżeństwo w kraju, w którym co czwarte się rozpada? W jaki sposób pokonują kryzysy, ci, którzy mówią o sobie: «Jesteśmy szczęśliwi?»” – na te pytania odpowiedzi szuka Magdalena Wojtak w artykule „Siła sakramentu”. „Dla ludzi wierzących gwarantem bezpieczeństwa i trwałości małżeństwa jest wspólna modlitwa” – dodaje z kolei redaktor naczelny „Niedzieli”.

Przewodnik Katolicki

„Poza Kościołem jest tylko nihilizm, który odrzucamy” – stwierdził Jarosław Kaczyński. I dodał: „Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest – jeszcze raz to powtarzam – nihilizm”. Problem w tym, że sam Kościół wcale tak nie uważa” – komentuje Tomasz Królak. O widmie schizmy pisze z kolei ks. Artur Stopka. „Od kilku lat coraz częściej można usłyszeć głosy zapowiadające nadchodzącą schizmę w Kościele katolickim. Czy jest się czego bać?” – pyta publicysta.

Tygodnik Powszechny

„Wszystko wskazuje na to, że wygra je PiS. Nie wiadomo tylko, czy uda mu się stworzyć skuteczną większość w Sejmie” – pisze Jarosław Flis. W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” znajdziemy również rozmowę z Januszem Gajosem, między innymi o tym, co dla aktora oznacza upływający czas. „Ról pewnie ubywa, ale pozostają te największe, do tej pory przeze mnie nietknięte. Mam na myśli wielkie Szekspiry, tych bohaterów w podeszłym wieku, którzy mówią nam, jak to z tym życiem jest. Nie obsypywano mnie tego typu propozycjami. Bo też moje losy zawodowe toczyły się bardzo dziwnie” – opowiada artysta w rozmowie opublikowanej z okazji 80. urodzin artysty.

Zobacz także
Wasze komentarze