Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

„Po wyborach nic już nie będzie po staremu. Zjednoczona Prawica ma większość w Sejmie, opozycja dominuje w Senacie. Wiele istotnych rozstrzygnięć politycznych i społecznych jest ciągle przed nami” – pisze w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” Andrzej Grajewski. Ponadto, przeczytamy też o tym, jak zamienić Kościół ponuro-katolicki w dom dla tych, którzy omijają świątynie szerokim łukiem. Temat ten podejmuje o. Lech Dorobczyński w rozmowie, którą przeprowadził z nim Marcin Jakimowicz.

Tygodnik Idziemy

Dlaczego powinniśmy kultywować pamięć o tych, którzy cierpieli dla Chrystusa, albo nawet ponieśli śmierć męczeńską? Na łamach „Tygodnika Idziemy” kwestię tę tłumaczy o. Jacek Salij OP. Znajdziemy również komentarz do sytuacji politycznej w naszym kraju. Reakcje włoskich mediów na wynik wyborów parlamentarnych w Polsce omawia o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Tygodnik Niedziela

„Uroczystość Wszystkich Świętych jest znakiem więzi Kościoła z tymi, którzy przeszli już do wieczności. Jest przypomnieniem prawdy o świętych obcowaniu, czyli zjednoczeniu w wierze z tymi, którzy już zjednoczyli się z Chrystusem w niebie, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca. Kościół w tym dniu wskazuje drogę, która prowadzi do świętości” – pisze na łamach „Niedzieli” ks. Jarosław Grabowski.

Przewodnik Katolicki

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” ks. Artur Stopka pisze o plakacie Marszu Niepodległości, wokół którego toczy się żywa dyskusja. „Gdyby postronny obserwator natknął się w Internecie na znak graficzny tegorocznego Marszu Niepodległości, a chwilę później na przygotowany »w odpowiedzi« plakat »Więzi«, mógłby dojść do wniosku, że w Polsce toczy się zażarty spór o sposób trzymania różańca podczas modlitwy. W rzeczywistości obydwa obrazy są przejawem trwającego od dawna zmagania o przyszły kształt polskiego katolicyzmu. Być może właśnie zbliżamy się w tej sprawie do bardzo poważnego przesilenia” – pisze publicysta.

Tygodnik Powszechny

Czego boi się kardynał Konrad Krajewski? „Spotkania z Chrystusem. Bo On może powiedzieć: nie znam nawet twojego imienia. Byłeś biskupem, jałmużnikiem papieskim? Ciekawe. Zupełnie nic o tym nie wiem” – czytamy w najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego”. „Przełożeni zakonów męskich i żeńskich w Polsce chcą zbadać, jak wygląda w ich zgromadzeniach komunikacja nt. intymności, płciowości i seksualności” – o tym w tekście Artura Sporniaka.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze