Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny

Po okładce widać już, że Agata Puścikowska próbuje rozróżnić na Wielki Post między postem a dietą. Kilka stron wcześniej jest też mowa o pokucie. By dopełnić tematu dobrego przeżycia Wielkiego Postu w wywiadzie z Nicky’m Gumbelem dowiemy się też o kursach Alpa. W kontekście Dnia Kobiet przeczytamy też o Maryi jako jedynej kobiecie wymienionej z imienia w Koranie oraz o Diecezjalnym Dniu Kobiet oraz misjach kobiet. Dla niecierpliwie czekających na premierę „Chaty” jest też tekst ks. Tomasza Jaklewicza o tym niezwykłym filmie.

Tygodnik Idziemy

Na nowy tydzień Idziemy dotyka dwóch błogosławieństw na górze. Mowa o miłosierdziu w odniesieniu do św. Faustyny i br. Alberta, o których mówi abp Jędraszewski oraz o błogosławionym smutku z perspektywy ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Ciągle aktualny temat ofiar wojny w Syrii porusza ks. Waldemar Cisło podając sposoby na konkretną pomoc tym ludziom. Przeczytamy też o oszustwach mających miejsce na Facebook’u. W kwestiach politycznych wypowie się Anna Meetschen proponując post za Europę oraz Marek Jurek wyjaśniając jak nasz kontynent traci chrześcijańskie korzenie.

Tygodnik Niedziela

Z okazji minionego Dnia Kobiet to dość kobiecy numer. Znajdziemy w nim nieco o psychologii kobiety według męskich norm i poczytamy o przedstawicielkach płci pięknej z Kazachstanu, które czują wyjątkową więź z Polską. Z okładki z kolei prezentuje się tekst o niezwykłej wyprawie z tablicami dekalogu do Ziemi Świętej Marka Kamińskiego i Darka Malejonka. Nie mogło zabraknąć papieża Franciszka, o którym przeczytamy w kontekście papieskich lotów LOTem.

Przewodnik Katolicki

„Mój pontyfikat będzie krótki” – tak brzmią pierwsze słowa tekstu redaktora naczelnego, ks. Mirosława Tykfera wypowiedziane przez papieża Franciszka, który otwiera numer. Znajdziemy w nim też kilka stron o wielbieniu w tekście Joanny Mazur o Domu Modlitwy Warszawa 24/7 i rozmowie z Jeffem Eggersem. Artykuł Doroty Niedźwieckiej o zrabowanych dzieciach bije po oczach zdjęciem z wyciętym z rąk matki jakby nożyczkami dzieckiem. Na łamach tygodnika poruszony jest też istotny temat na Dzień Kobiet, szczególnie tych, które są już mamami – terror pięknego wyglądu.

Tygodnik Powszechny

Tematem tygodnia są polskie wdowy – przeżywające o pięć lat swoich mężów, organizujące stypy i pogrzebowe rytuały. Artykułowi towarzyszy nietuzinkowy wywiad z panią psycholog Bernadettą Janusz o sile kobiety, miłości i umieraniu. Najmocniejszym punktem tego wydania jest na pewno rozmowa z misjonarzem ks. Mirosławem Gucwą, który opowiada o tragicznych afrykańskich realiach tych wszystkich, którzy są samotni lub chorzy i niesamodzielni. Jest też kolejny wywiad, tym razem z muzykiem Wojciechem Waglewskim (na okładce), a w nim o wolności, polityce i niedzieli.

Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze