Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o pięćdziesięciu latach kapłaństwa papieża Franciszka. „Pół wieku temu Jorge Mario Bergoglio SJ przyjął święcenia kapłańskie. W niełatwych warunkach rodziło się kapłaństwo wymagające – od siebie i od innych. U Bergoglia wygrało rozmiłowanie w duchowości ignacjańskiej, szczególnie w regule rozeznawania duchów” – pisze Jacek Dziedzina. Anna Leszczyńska-Rożek zastanawia się z kolei nad tym, czy bożonarodzeniowy minimalizm jest możliwy. „Nadmiar bodźców, reklam, hałasu i emocji przed świętami to niestety norma w wielu miejscach” – czytamy.

Tygodnik Idziemy

Jak rozumieć proroctwa, że w dniu przyjścia Mesjasza wilk zamieszka wraz z barankiem? Na to i inne pytania o proroków odpowiada na łamach tygodnika „Idziemy” ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Ponadto skąd bierze się rosnąca także w Europie nienawiść do chrześcijan? I jak temu zaradzić? – pisze Anna Meetschen.

Tygodnik Niedziela

„Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia przynosi ze sobą niepowtarzalną wręcz okazję do częstszych kłótni małżeńskich, większego niż zazwyczaj pośpiechu, licznych napięć i absolutnie niezastąpionej zakupowej gorączki. A może by tak w tym roku inaczej?” – swoją propozycję na przeżywanie Adwentu podaje Michał Piekara.

Przewodnik Katolicki

O Prymasie Tysiąclecia, współczesnej roli prymasów i polskiej tęsknocie za władzą z abp. Henrykiem Muszyńskim, prymasem seniorem rozmawia Monika Białkowska. Ks. Artur Stopka pisze z kolei o pełzającym nieposłuszeństwie. „Posłuszeństwo w Kościele katolickim dotyczy nie tylko duchownych. Obejmuje ono, choć na innym poziomie, wszystkich wiernych. Niestety, w Kościele w Polsce coraz wyraźniej widać, że są z nim kłopoty” – podkreśla publicysta na łamach „Przewodnika Katolickiego”.

Tygodnik Powszechny

W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” rozmowa z Szymonem Hołownią, który zdecydował się wziąć udział w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. „Wiem, że nie jestem stuzłotówką i nie każdemu będę się podobał. Nie chodzi o to, by mój program nie miał przeciwników, ale by grono zwolenników było o jednego czy jedną większe” – podkreśla dziennikarz w rozmowie z Michałem Okońskim. Przeczytamy także o wstrzymanej beatyfikacji abp. Fultona Sheena.

Zobacz także
Wasze komentarze