Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– Msza św. jest jak transfuzja. Krew z ran Ukrzyżowanego daje życie wieczne – pisze na okładce redakcja „Gościa Niedzielnego”. Trudno w zbliżającym się Wielkim Tygodniu skupić się na czymkolwiek innym niż wydarzeniach paschalnych. O Eucharystii pisze też Marcin Jakimowicz. Przeczytamy także rozmowę Bogumiła Łozińskiego z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS mówi w nim wyraźnie, że sprzeciwia się aborcji. Wart uwagi jest także komentarz Jakuba Jałowiczora dotyczący UE, który przypomina słowa Roberta Schumana: „demokracja albo będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale”. 
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” przeczytamy rozmowę z abp. Markiem Jędraszewskim. Czy aby towarzyszyć młodzieży w jej drodze wystarczy włożyć wygodne buty? Niekoniecznie. Przeczytamy również o przygotowaniach Fatimy do wizyty papieża Franciszka, a Krzysztof Ziemiec zastanawia się, kto wypełni wielką lukę, która niebawem pojawi się na naszym rynku pracy – imigranci czy repatrianci? Ksiądz Henryk Zieliński odnosi się też do bardzo modnego pojęcia „postprawdy”. – Jest gorsza od kłamstwa, podobnie jak zanik pragnienia jest gorszy od chwilowego braku wody – pisze redaktor naczelny „Idziemy”.
Tygodnik Niedziela
Zwycięstwo życia na śmiercią i Triduum Paschalne to tematy, które są na pierwszym planie najnowszego wydania tygodnika „Niedziela”. Przez wydarzenia paschalne przeprowadza czytelników ks. Marek Łuczak. Pojawia się również temat katastrofy smoleńskiej, od której za kilka dni minie już siedem lat. Artur Stelmasiak zastanawia się, czy decyzje ówczesnego premiera, Donalda Tuska można nazwać zdradą dyplomatyczną. Przeczytamy również artykuł Krzysztofa Tadeja o prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim, który zginął w katastrofie.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym wydaniu „Przewodnika” Michał Bondyra pisze o „zabójcy, który spłaca swój dług”, czyli o więźniu, który u progu swojego życia popełnił błąd. W 2016 r. zagrał w przedstawieniu Misterium Męki Pańskiej. Przeczytamy również felieton Piotra Zaremby dotyczący sporu o szkoły. – Nie pohukujcie. To żadna recepta na rządzenie. Mieliście się wyróżniać na tle poprzedników społeczną wrażliwością – podkreśla Zaremba. Znajdziemy również rozmowę Marka Dłużniewskiego z Konradem Szymańskim, wiceministrem spraw zagranicznych. Mowa jest między innymi o Brexicie i przyszłości Unii Europejskiej. 
Tygodnik Powszechny
„Tygodnik” nie unika tematu kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej. – W materii katastrof lotniczych dziś u nas ekspertami są wszyscy lub prawie wszyscy – zauważa ks. Adam Boniecki. – W starciu ze spektakularną śmiercią liczy się nie nasza inteligenckość, tylko nasze człowieczeństwo. Wokół krwi tworzy się każda religia i każda kultura – mówi w rozmowie z Grzegorzem Wysockim socjolog Michał Łuczewski. Przeczytamy również rozmowę z Jarosławem Wałęsą, który twierdzi, że pozycję Polski w Europie mogłoby wzmocnić przyjęcie euro. O katechezie w szkole pisze z kolei Dorota Bidzińska.
Zobacz także
Wasze komentarze