Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

Ojciec Święty udzielił bardzo obszernego wywiadu o Janie Pawle II. „Pokazał nam, że chrześcijaństwo zamieszkuje normalność człowieka, który żyje w głębokiej komunii z Chrystusem. Dlatego też każdy jego gest, każde jego słowo i każdy wybór miały zawsze wartość o wiele głębszą i zostawiają ślad”. Tak o Janie Pawle II w swym najnowszym wywiadzie książkowym mówi papież Franciszek. I nazywa go »Wielkim«” – pisze w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” Beata Zajączkowska.

Tygodnik Idziemy

Samotni czy single? Czym się różnią single od osób samotnych oraz od czego trzeba zacząć aby znaleźć „drugą połówkę”? Odpowiada psychoterapeuta ks. Stanisław Szlassa w rozmowie z Moniką Odrobińską. Ponadto główne myśli z książki papieża Franciszka o św. Janie Pawle II przedstawia Anna Artymiak.

Tygodnik Niedziela

„Przykazania kościelne towarzyszą nam najczęściej od czasu Pierwszej Komunii św., gdy rozpoczynaliśmy świadome życie wiarą. Te pięć krótkich zdań określa minimalne wymagania moralne i liturgiczne chrześcijanina. Ale bywa, że nie zawsze wiemy, w jaki sposób mają nas one prowadzić przez życie” – o drogowskazach katolika pisze na łamach „Niedzieli” ks. Tomasz Bać.

Przewodnik Katolicki

O zniesieniu tajemnicy papieskiej w procesach dotyczących wykorzystania seksualnego z Hanną Suchocką, byłą premier i ambasador przy Stolicy Apostolskiej, aktualnym członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich rozmawia ks. Mirosław Tykfer. O wielkości uniewinnionego kardynała pisze z kolei ks. Artur Stopka. „Kardynał Philippe Barbarin został uniewinniony. To, co przeżył przez ostatnie cztery lata, to nie tylko dramat tego człowieka. To także przykład tego, jak nawet pojedyncze słowa mogą wzbudzać falę cierpienia we wspólnocie Kościoła” – czytamy.

Tygodnik Powszechny

W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy o niemieckiej drodze synodalnej. „Niemiecki eksperyment to wkroczenie na nieznany w Kościele teren. Jak powiedział jeden z uczestników Drogi Synodalnej, »szlak wytyczany jest w miarę wędrówki«” – pisze Artur Sporniak. W kolejnym tekście publicysta tygodnika pisze o najnowszej książce papieża Franciszka „Święty Jan Paweł Wielki”.

Zobacz także
Wasze komentarze