Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” redakcja zachęca do wsparcia Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Mama, Tata i Dzieci”. Nie wymaga to wielkiego wysiłku. Wystarczy złożyć podpis na załączonym formularzu albo zrobić to przez stronę internetową. Autorzy petycji przygotowali przepis prawny, który jednoznacznie definiuje małżeństwo i rodzinę. Ma on służyć przywróceniu normalności. Maciej Kalbarczyk przybliża z kolei sylwetkę Stefana Horngachera, trenera polskich skoczków narciarskich. Kim jest ojciec sukcesu polskiej kadry?
Tygodnik Idziemy
Najnowszy numer tygodnika „Idziemy” przypomina o Bożym gwałtowniku – ks. Franciszku Blachnickim, który jest twórcą Ruchu Światło-Życie. – Kilka pokoleń Polaków zawdzięcza mu dojrzałą wiarę, patriotyzm i umiłowanie Kościoła – pisze Radosław Molenda. Przeczytamy również rozmowy z byłym marszałkiem sejmu Markiem Jurkiem, a także z prof. Zbigniewem Stawrowskim. Z kolei na pytanie, dlaczego nie powinniśmy mylić tego, za co warto umierać i tego, za co umierać nie warto, odpowiada redaktor naczelny, ks. Henryk Zieliński.
Tygodnik Niedziela
Życie jest cudem – taki jest temat najnowszego wydania „Niedzieli”. Tygodnik poświęca mu dużo miejsca. 24 i 25 marca obchodzone są dni ochrony i świętości życia. Można powiedzieć, że ich źródło jest już w wydarzeniach opisanych w Ewangelii. – Tajemnica Zwiastowania ukazuje wyjątkową świętość ludzkiego życia – podkreśla w tekście „Nazaret. Tam wszystko się zaczęło”, ks. Łukasz Jaksik. Mateusz Wyrwich pisze z kolei o „groźnym artykule 212” dotyczącym pomawiania osób lub organizacji. Zdaniem autora tekstu funkcjonuje on jako narzędzie służące do zastraszania dziennikarzy.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym „Przewodniku” tematem numer jeden są uchodźcy. Tygodnik zastanawia się, w jaki sposób należy im pomagać. Marta Titaniec z Caritas Polska zachęca do tego, aby najpotrzebniejszą pomoc nieść na miejscu, w krajach ogarniętych kryzysem. – Muzułmanie pytają chrześcijan w Aleppo – dlaczego nam pomagacie, przecież nie musicie. Zadziwia ich miłość, która nie kończy się tylko na swoich – pisze Marta Titaniec. Monika Białkowska z kolei podejmuje temat celibatu. Czy jest on jeszcze potrzebny? Pytanie jest o tyle słuszne, że papież Franciszek nie wyklucza dopuszczenia żonatych mężczyzn do sakramentu święceń.
Tygodnik Powszechny
– Europa przyspieszyła bez nas – pisze Olaf Osica, komentując ostatnie wydarzenia na szczycie Unii Europejskiej. Ten sam temat porusza również Paweł Bravo, pytając „I po co nam to było?”. Czy rzeczywiście wysunięta w ostatniej chwili kandydatura Jacka Saryusz-Wolskiego przyniosła Polsce jakąś korzyść? Przeczytamy również wywiad z Justyną Melonowską, która zwraca uwagę na to, że jej zdaniem Kościół powinien mniej mówić do kobiet, a zacząć ich słuchać. Warto również przeczytać o wstrząsie w Watykanie, czyli dymisji członkini Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze