Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
Tematem tygodnia w „Gościu Niedzielnym” są młodzi. Dziennikarze i publicyści zastanawiają się, w jaki sposób „zdobyć ich dla Boga”. – Nie może być tak, że szczytem szczęścia katechetów jest to, że młodzi podczas rekolekcji wyplują na czas Mszy gumę do żucia i odłożą komórki – pisze Marcin Jakimowicz. Ponadto przeczytamy komentarz Macieja Legutko do napiętej sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Jarosław Dudała z kolei podejmuje temat rekolekcji dla całych rodzin. Dokąd się wybrać, jak je zorganizować – o tym w najnowszym wydaniu „Gościa”.
Tygodnik Idziemy
Jednym z najważniejszych wydarzeń tego tygodnia jest wizyta papieża Franciszka w Egipcie. – Jak wygląda życie chrześcijan w opanowanym przez islam Egipcie? – opowiada koptyjski katolik Ashraf Benyamin w rozmowie z Ireną Świerdzewską. O tym, dlaczego Uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski obchodzimy 3 maja, choć tytuł ten związany jest ze ślubami Jana Kazimierza z 1 kwietnia 1655 roku, pisze redaktor naczelny „Idziemy” ks. Henryk Zieliński.
Tygodnik Niedziela
3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dlatego tygodnik „Niedziela” poświęca temu zagadnieniu sporo miejsca. Z przeorem Jasnej Góry o. Marianem Waligórą w roku jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej rozmawia Lidia Dudkiewicz. Ponadto przeczytamy poradnik, jak pomóc dziecku przygotować się do pierwszej spowiedzi. Pisze o tym ks. Zdzisław Wójcik. Opublikowano również zapowiedź papieskiej pielgrzymki do Egiptu. O „Franciszku w kościele męczenników” pisze ks. Łukasz Jaksik.
Przewodnik Katolicki
O przystępowaniu do I Komunii Świętej wcześniej niż zwykle pisze Joanna Mazur. – Nie muszą umieć pisać ani czytać. Muszą znać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy chcesz przyjąć Pana Jezusa? – pisze autorka. Nie brakuje też tematu setnej rocznicy objawień fatimskich. – Wiadomości od Matki Bożej, ważne dla całego Kościoła, przekazały dzieci z małej wioski, gdzieś na końcu Europy – o tym, jak udźwignęły ciężar odpowiedzialności, pisze Monika Waluś.
Tygodnik Powszechny
– Ze znanych mi sanktuariów najbardziej lubię Fatimę – przyznaje w edytorialu ks. Adam Boniecki, nawiązując do zbliżającej się setnej rocznicy objawień. DO tego tematu nawiązuje również Janusz Poniewierski. – Burzliwe dzieje objawień z portugalskiej wioski odzwierciedlają burzliwe dzieje Kościoła w XX wieku i jego przyszłość – zauważa Poniewierski. Stanisław Zasada pisze z kolei o blisko dziesięcioletniej obecności Wspólnoty Sant’Egidio, która zapewnia olbrzymie wsparcie m.in. bezdomnym.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze