Filipiny: Kościoł pomaga narkomanom

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Manili powstanie przy katolickich parafiach 20 ośrodków zajmujących się rehabilitacją narkomanów – donosi dziennik „Philippine Daily Inqiurer”. Informację tę podał przedstawiciel rządowej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Epimaco Densing. Decyzję podjęto po rozmowach z biskupem pomocniczym Maniii Broderickiem S. Pabillo.

Według hierarchy jest to nowy, pozytywny krok w kierunku rozwiązania problemu, który dotyczy ok. 1.1 mln ludzi. 90 proc. z nich zażywa narkotyki nawet raz w tygodniu. Decyzja jest tym bardziej ważna w kontekście ostrej krytyki władz ze strony Kościoła za politykę zabijania przez policję nawet podejrzanych o posiadanie narkotyków, co jest nazywane „zabijaniem poza prawem”.

„Doszliśmy do wniosku z bp Pabillo, że połączymy nasze wysiłki w tej sprawie i przy 20 parafiach powstaną centra, w których będą działać specjaliści finansowani przez rząd. Policja oraz inni urzędnicy będą wymagać od narkomanów, aby zasięgali pomocy i odwiedzali te ośrodki 2-3 razy w tygodniu. Odbyłem w tej sprawie również półtoragodzinne spotkanie z duchowieństwem. Księża dalej ostro krytykują nie przestrzeganie przykazania “Nie zabijaj” i politykę „zabijania poza prawem”. Tym niemniej zrobiliśmy duży ważny krok w kierunku rozwiązania tego problem” – poinformował Densing.

fot. wili_hybrid, flickr.com

Filipiny: Kościoł pomaga narkomanom
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze