czasopisma

Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszamy do lektury cotygodniowego przeglądu prasy katolickiej.

gosc-44

Gość Niedzielny
W najnowszym „Gościu Niedzielnym” tematem numeru jest intelektualny i duchowy dorobek świętych. Dziennikarze czasopisma dzielą się jakimi dewizami zapisanymi przez świętych kierują się w życiu. Swoimi przemyśleniami dzielą się m.in. Barbara Gruszka-Zych, Joanna Juroszek i Franciszek Kucharczyk. Tygodnik opublikował również zapowiedź pielgrzymki papieża Franciszka do Szwecji. Znajdziemy także artykuł dotyczący obrzędowości pogrzebowej i zmian, które w tym aspekcie zachodzą.
niedziela Tygodnik Niedziela
„Niedziela” podejmuje temat życia wiecznego. To oczywiście w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. – Pierwsze dni listopada są wyjątkowe w kalendarzu każdego katolika. Myliłby się jednak ten, kto by pomyślał, że chodzi jedynie o chrześcijańską pamięć. (…) Oprócz symboli nasi zmarli potrzebują konkretnej pomocy – pisze ks. Marek Łuczak. W najnowszym numerze czasopisma znajdziemy także felieton ks. Węgrzyniaka o tym, dlaczego należy modlić się za zmarłych. Przeczytamy również reportaż Magdaleny Kaczor o wolontariacie misyjnym Salvator
przewodnik katolicki Przewodnik Katolicki
Tematem najnowszego numeru „Przewodnika” jest lęk przed śmiercią bliskich osób. – Boimy się własnej śmierci i boimy się śmierci bliskich. Być może właśnie uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy odwiedzamy groby, są dobrą okazją do tego, by skonfrontować się ze swoimi lękami. To okazja, by zapytać o ich źródło, o sens i o to, czy jesteśmy wobec nich bezradni – pisze w swoim tekście Monika Białkowska. „Przewodnik” porusza także temat 500-lecia reformacji, rzezi wołyńskiej oraz najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego.
Tygodnik Powszechny

Tygodnik Powszechny
– No to znów mamy święto zmarłych, „po kościelnemu” Dzień Zaduszny. (…) Dobrze, że przynajmniej raz w roku są Zaduszki (…), bo nie dają umrzeć pamięci, bez której niebawem zapomnielibyśmy, kim jesteśmy – pisze w edytorialu ks. Adam Boniecki. Temat Dnia Zadusznego podejmuje w obszernym artykule Piotr Sikora. O tym, jak radzić sobie z żałobą, pisze natomiast psychoterapeutka Bernadetta Janusz. W najnowszym „Tygodniku” przeczytamy również felieton Szymona Hołowni o uchodźcach koczujących na białoruskiej i ukraińskiej granicy. 
Zobacz także
Wasze komentarze