Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” ks. Tomasz Jaklewicz zwraca uwagę, że Fatimę i św. Faustynę Kowalską bardzo wiele łączy. Chodzi o przesłanie, że tylko w Bożym miłosierdziu świat może szukać ratunku. Beata Zajączkowska pisze z kolei o gotowości na męczeństwo, powołując się na słowa koptyjskiego biskupa Kyrillos Williama. – W Egipcie w czasie liturgii Niedzieli Palmowej zginęło 47 chrześcijan, a 126 zostało rannych. Papież Franciszek zapewnił, że nie zrezygnuje z pielgrzymki do Egiptu, zaplanowanej na 28 i 29 kwietnia – pisze dziennikarka „Gościa Niedzielnego”.
Tygodnik Idziemy
– Stąd wyszła iskra – o domu rodzinnym w Głogowcu i o parafii w Świnicach Warckich, z której wyszła św. Faustyna, pisze w reportażu Irena Świerdzewska. Ponadto treść „Dzienniczka” św. Faustyny analizuje ks. Henryk Zieliński. – Czym jest zapowiadana iskra, która ma przygotować świat na powtórne przyjście Chrystusa? – zastanawia się redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”. Sylwia Gawrysiak pisze z kolei o programie Caritas „Rodzina rodzinie”, która pomaga syryjskim rodzinom. Swój komentarz do ostatnich wydarzeń w tym kraju napisał również Marek Jurek.
Tygodnik Niedziela
Najważniejszym tematem w kolejnym wydaniu tygodnika jest Niedziela Miłosierdzia. O tym, że miłosierdzie ratuje życie, z ks. Markiem Dziewieckim rozmawia Agnieszka Porzezińska. – Przyszedł czas, aby uczynki miłosierdzia stały się stylem naszego życia – pisze we wstępniaku Lidia Dudkiewicz. Przeczytamy również rozmowę Włodzimierza Rędziocha ze Stefano Fontaną na temat migracji. Artur Stelmasiak pisze z kolei o badaniu katastrofy smoleńskiej. – Ustalenia tzw. komisji Millera rozbiły się w drobny mak o twardą naukę – twierdzi Stelmasiak.
Przewodnik Katolicki
W tym tygodniu „Przewodnik Katolicki” proponuje swoim czytelnikom rozmowę z abp. Wojciechem Polakiem. To oczywiście w związku z 600-leciem prymasostwa w naszym kraju. Joanna Mazur pisze z kolei i wizycie papieża Franciszka w Egipcie, która rozpocznie się 28 kwietnia. – Papież Franciszek jedzie z przesłaniem pokoju do jednego z największych muzułmańskich państw świata. Przez wieki Egipt słynął z gościnności i otwartości na różne religie. Tyle tylko, że dziś pozostało po tym jedynie wspomnienie – pisze dziennikarka „Przewodnika”.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy tekst Artura Sporniaka o „Przemalowanym miłosierdziu”. – Tego, czego nie udało się Soborowi ani żadnemu z wielkich teologów i papieży XX wieku, dokonała polska zakonnica. Faustyna „podmieniła” w naszych głowach figurę Bożego miłosierdzia – pisze Sporniak. Ponadto znajdziemy rozmowę Błażeja Strzelczyka z bp. Grzegorzem Rysiem o rekolekcjach w szkole. Przeczytamy również komentarz Szymona Łucyka na temat wyborów prezydenckich we Francji.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze