Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
O tym, jak ważne jest odmawianie różańca, przede wszystkim w Wielkim Poście, pisze ks. Tomasz Jaklewicz. – W każdym z sześciu objawień fatimskich powtarza się prośba Maryi o modlitwę różańcową – podkreśla autor, który w kolejnym tekście porusza temat wizerunku ukrzyżowanego Chrystusa w sztuce współczesnej. Przeczytamy również wywiad z trenerem Legii Warszawa, Jackiem Magierą. – Do kościoła chodzę nie tylko od święta. Szukam u Boga spokoju duchowego i inspiracji – przyznaje szkoleniowiec stołecznego klubu.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze „Idziemy” dużo miejsca poświęcono tematowi świętości życia. – Kocham cię, życie – o fascynacji cudem życia z Dorotą Łosiewicz, autorką książki: „Życie jest cudem”, rozmawia Monika Odrobińska. O globalnym egoizmie pisze z kolei Anna Meetschen: – W 2015 r. ludzie wydali 940 mld euro na kosmetyki. To więcej niż potrzeba na zlikwidowanie problemu głodu na Ziemi. Te dane dają do myślenia. Przeczytamy również rozmowę z Erykiem Mistewiczem, który podkreśla znaczenie mediów w procesie kształtowania świadomości.
Tygodnik Niedziela
Czy Europa pamięta o swoich chrześcijańskich korzeniach? Nawet jeśli tak, to niewystarczająco. Dlatego powstał Ruch „Europa Christi”, który chce przekonać Europę do tego, aby była wierna chrześcijańskim wartościom. Ruchowi zależy również na beatyfikacji Roberta Schumana, który przyczynił się do powstania Unii Europejskiej. „Niedziela” porusza również temat reformy administracyjnej Kościoła w Polsce – od jej wprowadzenia mija w tym roku 25 lat. Czy spełniła swoją rolę? O tym pisze ks. Łukasz Jaksik.
Przewodnik Katolicki
– Musiałam udowodnić, że moje życie ma wartość – mówi w rozmowie z Dorotą Niedźwiecką Rebecca Kiessling, amerykańska prawniczka i działaczka pro-life. Przeczytamy również obszerną rozmowę z abp. Stanisławem Gądeckim, który mówi o swoim powołaniu kapłańskim. – Moja droga do kapłaństwa to daleki marsz. Bodajże w drugiej klasie szkoły podstawowej zostałem ministrantem, co przybliżyło mnie do Kościoła – przyznaje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Monika Białkowska pisze z kolei o ks. Janie Kaczkowskim, od którego śmierci mija właśnie rok.
Tygodnik Powszechny
Ks. Jana Kaczkowskiego wysuwa na pierwszy plan również „Tygodnik Powszechny”. O testamencie życia ks. Jana w rozmowie z Przemysławem Wilczyńskim mówi jego ojciec, Józef Kaczkowski. – Chciałbym, żeby w głowach ludzi pozostał prosty przekaz. Był taki facet, który chciał robić dobre rzeczy, i nawet mu się to udawało. A przy okazji mówił rzeczy, które innych zmieniały – podkreśla ojciec ks. Kaczkowskiego. Na uwagę zasługuje również tekst Piotra Wójcika o „gospodarce bez dialogu”, czyli o systemie, w którym brakuje nie ma miejsca na partycypację pracowników w modelu zarządzania firmą.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze