Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” rozmowa z Wojciechem Modestem Amaro, w której restaurator opowiada o zmianach w swoim życiu i przepisie na dobre życie. – Przy zachowaniu hierarchii: „na pierwszym miejscu Bóg” nawet największy celebryta znajdzie swoje miejsce w szeregu – podkreśla. Przeczytamy również felieton Marka Jurka na temat tożsamości i ewangelizacji, a także tekst Agaty Puścikowskiej o 140. Rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
Tygodnik Idziemy
– Księża na językach – Rozgłos wokół ks. Sowy nie może cieszyć nikogo, kto czuje się związany z Kościołem – pisze ks. Henryk Zieliński. Przeczytamy również o rekolekcjach na stadionie prowadzonych przez o. Bashoborę. Dlaczego 1 lipca warto być na Stadionie Narodowym w Warszawie? – odpowiada ks. Rafał Jarosiewicz, główny odpowiedzialny spotkania w rozmowie z Radkiem Molendą. Ponadto ks. Henryk Zieliński przygląda się fali imigracji. Kto ją uruchomił i kto na niej najbardziej korzysta? Odpowiedź znajdziemy w tekście imigracyjne tsunami.
Tygodnik Niedziela
Tematem numeru jest papież Franciszek i jego centrum świata, czyli ubóstwo. – Choć pontyfikat papieża Franciszka trwa od niedawna, już dzisiaj można wskazać na jego charakterystyczny rys – pisze ks. Łukasz Jaksik. Ojciec Święty powtarza i udowadnia, że chce ubogiego Kościoła dla ubogich. Przeczytamy również o 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, a także o tym jak fatimskie orędzie zapisało się we współczesnej historii Austrii.
Przewodnik Katolicki
– Wędrówki ludów nie da się zatrzymać lub uregulować urzędowym rozdzielnikiem. Tutaj potrzebna jest wizja, której jak dotąd Europa nie pokazała – pisze Jacek Borkowicz. I trafia w sedno. Procesów migracyjnych nie zatrzymamy. Musimy znaleźć sposób jak sobie z nimi poradzić. Znajdziemy również rozmowę Joanny Mazur z Marcinem Zielińskim, o którym ostatnio zrobiło się głośno za sprawą uzdrowień. – Uzdrowienie to nie cel, ale środek. Ono ma doprowadzić człowieka do spotkania z Bogiem – podkreśla młody charyzmatyk.
Tygodnik Powszechny
Najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego” jest mocno polityczny. Na okładce Władysław Frasyniuk i hasło: „wyszarpiemy demokrację”. W środku przeczytamy natomiast obszerną rozmowę z legendarnym opozycjonistą. – Jesteśmy w gorszej sytuacji niż po stanie wojennym – uważa Władysław Frasyniuk. Przeczytamy również komentarz Szymona Hołowni do nagrań z księdzem Sową, które niedawno ujrzały światło dzienne. – Ksiądz też człowiek i poglądy polityczne mieć może, ale powinien je zachować dla siebie – twierdzi publicysta.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze