Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

Religia w szkole w oczy kole – Franciszek Kucharczak zastanawia się nad przyszłością katechezy szkolnej. Poza tym Magdalena Dobrzyniak rozmawia z Dorotą Bojemską o radzeniu sobie ze stresem związanym z początkiem roku szkolnego i wszechstronnych kompetencja mam.

W najnowszym numerze także Agnieszka Huf rozmawia z o. Pawłem Kowalskim SJ o młodych szukających głębi, emocjach na modlitwie i duchowym wiosłowaniu lub płynięciu z wiatrem.

Idziemy

Jak zbrodniarz robi z siebie ofiarę, czyli o okolicznościach zbrodni na rodzinie Ulmów i chronionych przez nich Żydach w Markowej oraz dalsze losy ich katów – pisze Irena Świerdzewska. Z kolei Marta Kawalec pisze o skutkach nadużywania napojów energetycznych, oraz o projekcie ograniczenia dostępności tych środków dla dzieci i młodzieży. Jak hitlerowska propaganda przygotowała Niemców i świat do agresji na Polskę? – pokazuje dr Andrzej Drzycimski w rozmowie z Piotrem Kościńskim.

Niedziela

Żniwa to dla wszystkich mieszkańców wsi czas najcięższej i najbardziej wytężonej pracy. Jest to również pora podsumowań. To w tych dniach możemy dostrzec, co udało się zrealizować, gdzie pola obrodziły, a gdzie, mimo bardzo ciężkiej pracy, trudów i wyrzeczeń, nie wydały obfitego plonu, bo pogoda nie była dla rolników łaskawa – pisze w najnowszym numerze Anna Gembicka.

Pół wieku Domowego Kościoła to dobry pretekst do rozmowy o współczesnej rodzinie. Tomasz Kasprowicz mówi w rozmowie z Karoliną Mysłek, że problemem współczesnej rodziny jest przede wszystkim zabieganie.

Przewodnik Katolicki

Michał Kłosowski pisze o papieskiej ekologii 2.0, czyli odpowiedzialności za stworzony przez Boga świat oraz o tym, ze papież chce zaktualizować treści zawarte w encyklice Laudato si. Poza tym przeczytamy o cudownym uzdrowieniu spod Alcobacy, kiedy to podczas ŚDM w Lizbonie16-letnia Hiszpanka odzyskała wzrok. O cudzie i jego znaczeniu dla niewielkiej parafii, w której się wydarzył, opowiada ks. Ivo Santos, proboszcz z Evora de Alcobaca.

Tygodnik Powszechny

Żyjemy w czasach, gdy indywidualne poczucie dyskomfortu może stać się kryterium doboru gości do debaty publicznej. Nie chodzi o zorganizowanie interesującej i inspirującej dyskusji. Ważniejsze jest zapewnienie uczestnikom debaty dobrego samopoczucia. Czy celem debaty nie ma być wymiana wolnej myśli, ale wymiana takiej wolnej myśli, która nie powoduje dyskomfortu u słuchaczy? – pisze Dariusz Rosiak w temacie numeru.

Natomiast Artur Sporniak pisze, że wydarzenia z plaży w Świnoujściu, których efektem była śmierć księdza, powinny nas skłonić do refleksji nad odpowiedzialnością za słowo w przestrzeni publicznej.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze