Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy komentarz do projektu korytarzy humanitarnych. – Jest dobra, godna i bezpieczna alternatywa dla procedury tzw. relokacji imigrantów. To tzw. korytarze humanitarne, dzięki którym moglibyśmy pomóc uciekającym przed wojną Syryjczykom – pisze Jacek Dziedzina. Ten sam autor porusza także temat planu dżihadystów wobec chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie, który sprowadzał się do wyeliminowania go z tamtych terenów. Przeczytamy również o meczecie w Abu Zabi, który otrzymał imię Maryi.
Tygodnik Idziemy
– Zależy nam na życiu. – Co można zrobić dla nastoletnich dziewczyn, które zaszły w nieplanowaną ciążę? Ważne, szczególnie przed wakacjami tematy, porusza Monika Odrobińska w rozmowie z Dorotą Napierałą, szefową fundacji Javani. Ponadto o tym, jak kura może być walutą i inne historie polskich misjonarzy, którzy pojawili się w Warszawie na wakacje, opisuje Monika Odrobińska. Przeczytamy także o kobietach, które misternie zdobiły sukienki Matki Bożej i szaty papieskie.
Tygodnik Niedziela
– Ratujmy Puszczę Białowieską przed „ekologami” – nawołuje na okładce redakcja tygodnika „Niedziela”. Temat podejmuje Sylwia Niedzielska, która w swoim tekście „Komu (nie) zależy na Puszczy Białowieskiej?” pisze: „do Internetu wyciekły ważne dokumenty, które nie pozostawiają wątpliwości co do tego, kto jest winny katastrofy ekologicznej w Puszczy Białowieskiej”. Znajdziemy też wspomnienie ks. Jana Kaczkowskiego, które przygotował ks. Marek Łuczak.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym wydaniu „Przewodnika” przeczytamy rozmowę ks. Mirosława Tykfera z kard. Kevinem Farrellem na temat adhortacji „Amoris Laetitia”. – Celem papieża nie było rozpoczęcie rewolucji w Kościele czy zniekształcenie doktryny na temat małżeństwa i rodziny – podkreśla kard. Farrell. Tematem numeru jest jednak wspomnienie zmarłego niedawno o. Karola Meissnera. – Nie spoufalał się, ale unikał wyższości. Do grona jego bliższych przyjaciół należeli zarówno wybitni profesorowie, jak i ludzie prości – czytamy w najnowszym „Przewodniku”.
Tygodnik Powszechny
– Puszczę Białowieską zniszczy chciwość – czytamy na okładce „Tygodnika Powszechnego”. A w środku znajdziemy obszerne „rozmowy przy wycinaniu lasu”, które przygotował Błażej Strzelczyk. Marcin Napiórkowski pisze z kolei o szansach humanistów na znalezienie pracy po studiach. – Czy po humanistycznych studiach macie szansę na pracę? Ależ oczywiście – i to najciekawszą ze wszystkich – twierdzi autor. Stanisław Zasada w artykule „Religia upolityczniona” zastanawia się z kolei, czy Lech Kaczyński akceptowałby formę obchodów żałoby, która zamiast jednoczyć, dzieli społeczeństwo.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze