Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– Polska wiąże duże nadzieje z wizytą Donalda Trumpa. Być może nawet za duże w stosunku do gwarancji, jakich mogą nam udzielić Stany Zjednoczone – pisze w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” Jacek Dziedzina. Ponadto Jakub Jałowiczor podsumowuje ważne wizyty prezydentów USA w naszym kraju. Bogumił Łoziński z kolei pisze o konstytucji. – W sferze wartości nasza konstytucja opiera się na etyce katolickiej i choć wiele zapisów wymaga doprecyzowania, chronią one przed lewicowo-liberalnymi rozwiązaniami – twierdzi autor.
Tygodnik Idziemy
– Gorące lato – Dlaczego tak bardzo ważne jest włączenie się wszystkich w inicjatywę „Zatrzymaj aborcję” i na czym polega inicjatywa posła Bartłomieja Wróblewskiego – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński. Ponadto przeczytamy o wierze przy nadziei, czyli o diagnostyce prenatalnej, chorych dzieciach w łonach matek, trudnych rozmowach z rodzicami i braku zrozumienia dla życia w każdej fazie ze strony zwolenników aborcji mówią prof. Joanna Dangel i ks. Dariusz Zając w wywiadzie udzielonym Monice Odrobińskiej.
Tygodnik Niedziela
Tematem numeru jest oczywiście wizyta prezydenta Trumpa w Polsce. – To ogromny sukces naszej dyplomacji oraz potwierdzenie bliskich – sojuszniczych i braterskich relacji, które łączą Stany Zjednoczone i Polskę – pisze Tomasz Winiarski. Znajdziemy również rozmowę z proboszczem franciszkańskiej parafii w syryjskim Aleppo. – Mieliśmy zawsze dobre relacje z muzułmanami i z ich przywódcami – przyznaje o. Ibrahim Alsabaghim. Warto również zajrzeć do tekstu „gdyby Bóg miał Snapchata” ks. Piotra Bączka.
Przewodnik Katolicki
– Wierzę, że nowy prefekt Kongregacji Nauki Wiary przyczyni się do wyjaśnienia nieco przydługiej już niepewności co do ważnego elementu doktryny Kościoła – pisze Tomasz Królak w najnowszym numerze „Przewodnika”. Przeczytamy także rozmowę Marcina Gutowskiego z o. Ibrahimem Alsabaghem, proboszczem z Aleppo. Ponadto ks. Artur Stopka pisze o sakramencie namaszczenia chorych. – Teraz coraz częściej pojawiają się inne nadużycia, np. udziela się go nie tym, którym trzeba – pisze autor.
Tygodnik Powszechny
– Donald Trump z pierwszą wizytą europejską nie jedzie do Berlina czy Paryża, tylko do Warszawy. Zapewne ma w tym jakiś cel – dobrze byłoby, żeby również Polska zdefiniowała, o co jej chodzi – pisze o wizycie prezydenta USA w naszym kraju Dariusz Rosiak. Przeczytamy również rozmowę z ojcem Janem Andrzejem Kłoczkowskim OP. – Wiara nie jest przybiciem do bezpiecznego portu, jest wypłynięciem na ocean – podkreśla duszpasterz. Ponadto Artur Sporniak pisze o „watykańskiej porażce prefekta Mullera”.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze