przeglad prasy

Przegląd prasy katolickiej

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy rozmowę z Georgem Weiglem, biografem Jana Pawła II. Kim jest dla niego papież-Polak? „Jest wielkim świętym Kościoła, który swoje życie przeżył bardzo uczciwie. Było ono bardzo spójne. Jego dusza, serce i umysł w niezwykły sposób były ze sobą zespolone. Uważam też, że był on emblematyczną postacią drugiej połowy XX wieku. W tym znaczeniu, że historia jego życia jak w soczewce skupia dramat ludzkości drugiej połowy XX wieku” mówi Weigl.

Idziemy

„Wielu zarówno kapłanów, jak i wiernych uważa, że problem nieodpowiedniego stroju w kościele istnieje. Lidia Tkaczyńska, specjalistka ds. wizerunku, zgadza się, że argument o wyjątkowości przestrzeni kościoła powinien skłaniać do refleksji. Podobnie jak pytanie: „A jak ubrałbyś się na audiencję do króla Wielkiej Brytanii?”. Bo przecież w czasie Mszy Świętej jest obecny Ktoś dużo ważniejszy” – czytamy w tygodniku „Idziemy”.

Niedziela

Czy łatwo jest być dziś proboszczem? Na ile przeciętny parafianin wie, czym zajmuje się jego duszpasterz na co dzień, a na ile ufa przekazom niechętnych Kościołowi mediów? Na łamach tygodnika „Niedziela” czterej proboszczowie z różnych stron Polski opowiadają o blaskach i cieniach swojej posługi.

Przewodnik Katolicki

„W sprawie ewentualnego usuwania krzyży ze ścian urzędów Polacy są podzieleni, choć wciąż większość (acz niewielka) optuje za ich pozostawieniem. Czy to, z czym mamy do czynienia, jest atakiem na chrześcijaństwo, czy zapowiadanym od dawna „odbiciem wahadła”, czy obserwujemy już tylko skutki zmian zachodzących w szeroko pojętej kulturze?” – pisze Monika Białkowska.

Tygodnik Powszechny

W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” podejmowany jest temat dogmatów w Kościele. Skąd się wzięły i dlaczego należy przyjmować je za pewnik? „Kościelne losy tego, co nazywamy dogmatami, są pogmatwane i niejasne. Katolik ma je przyjmować w sumieniu, ale sumienie miewa z tym poważne kłopoty” – pisze Józef Majewski.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze