Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
Tematem najnowszego „Gościa Niedzielnego” jest akcja Piękna Polska zapoczątkowana przez Marcina Czaplińskiego, warszawiaka, któremu ani Polska, ani historia nie są obce. Co więcej akcja, którą zapoczątkował na Twitterze, dała zaskakujące efekty. Jednym z nich jest podróż po Polsce z kilkoma Żydami, by z nimi wspólnie odkryć, że nasz kraj to nie tylko cmentarzysko ofiar holocaustu. Przeczytamy również o bracie Alojzym Kosibie, który za chwilę zostanie błogosławionym. Dlaczego? O tym w najnowszym Gościu.
Tygodnik Idziemy
Koronacje obrazów Matki Bożej to w Polsce fenomen. W najnowszym tygodniku „Idziemy” przeczytamy o koronacji pięciu z nich: w Leśniowie, Licheniu, Pieraniu, Gietrzwałdzie i Toruniu. Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski pisze o „Protagonistach ewangelizacji”, a więc o najważniejszym zadaniu, jakie chrześcijanin ma swoim życiu. Tytułowym jednak tematem są wakacje, a właściwie opalanie, jakie im towarzyszy. Jak korzystać ze słońca, żeby obyło się bez zgubnych skutków? To z pewnością warto wiedzieć.
Tygodnik Niedziela
Geniusz fortepianu – Rafał Blechacz. Specjalne dla czytelników ogłoszony został konkurs, a w nim do wygrania autograf artysty, który nie boi się mówić o Bogu. Z kolei Lidia Dudkiewicz, komentując wizytę brytyjskiej pary książęcej w Polsce, zadaje sobie pytanie o rolę Polski w Europie i o to, czy aspiruje do wyższych celów. O najliczniejszym muzułmańskim kraju, Indonezji, rozmawia Włodzimierz Rędzioch, pytając o zagrożenia, jakie czyhają na chrześcijan w tym miejscu. A w kolejnym artykule z cyklu „Mistyka ciała” przeczytamy o jedności małżeńskiej. 
Przewodnik Katolicki
– Czy ja dzisiaj na serio mogę potraktować pytanie o świętość? – zastanawia się ks. Mirosław Tykfer, pisząc o nowej drodze do świętości, o jakiej kilka dni temu było głośno poprzez nowe oświadczenie papieża. Monika Białkowska zastanawia się, o co tak naprawdę chodzi w sporze dotyczącym bezglutenowej Komunii świętej. Głównym tematem numeru są jednak nauki przedmałżeńskie, o których w wywiadzie mówi Ewa Porada – archidiecezjalna doradczynia życia rodzinnego. Przeczytamy także o świadectwie młodej dentystki, która postanowiła leczyć Afrykańczyków w Ndelele.
Tygodnik Powszechny
Redakcja „Tygodnika Powszechnego” zdecydowała się wgłębić w temat zmian w sądownictwie, o których piszą m.in. ks. Adam Boniecki i Jarosław Flis, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W numerze również przeczytamy o 75. rocznicy „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Z kolei Mariusz Sepioło, pisząc o Radomiu, mieście-bohaterze kpin i dowcipów, zastanawia się, czym naprawdę dzisiaj jest to miasto. Zuzanna Radzik natomiast pisze o kobietach w Watykanie – ile ich jest i co tak naprawdę tam robią.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze