Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
gosc niedzielnyGość Niedzielny
Tematem najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest konflikt w Syrii. Czasopismo proponuje swoim czytelnikom wywiad Dawida Wildsteina z Dariuszem Malejonkiem, który wrócił z Aleppo. – Tylko modlitwa może zakończyć wojnę w Syrii. W tym miejscu zdajesz sobie sprawę z tego, że toczy się wojna między dobrem a złem – uważa muzyk i kompozytor, który do Aleppo pojechał jako wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”. W najnowszym wydaniu przeczytamy również wywiad z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim o zakazie aborcji eugenicznej, a także tekst Piotra Semki o zbliżającym się Dniu Niepodległości i planowanych marszach oraz pikietach.
tygodnik niedzielaTygodnik Niedziela
Okładka „Niedzieli” nie pozostawia wątpliwości, jaki temat jest dla redakcji w tym tygodniu najważniejszy. Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Witos, Korfanty, Daszyński – to ojcowie założyciele Polski niepodległej. – Józef Piłsudski zawsze pragnął, aby cały naród zbiorowym wysiłkiem walczyć o niepodległą Polskę, abyśmy mogli stworzyć dla siebie lepsze i sprawiedliwsze życie. Obyśmy nigdy nie zapomnieli, komu zawdzięczamy tę wolności i jaką cenę ponieśli Polacy, którzy ginęli na obcej ziemi i nie mieli nawet swoich grobów – pisze Joanna Ryłko. Znajdziemy także artykuł na temat historii budowy Świątyni Opatrzności Bożej, czy ostatnie podsumowanie kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych.
przewodnik katolickiPrzewodnik Katolicki
Akcja Rodzina Rodzinie organizowana przez Caritas Polska, intronizacja Chrystusa na Króla Polski oraz 500-lecie reformacji to tylko niektóre z tematów, które podjął w najnowszym wydaniu „Przewodnik Katolicki”. Przeczytamy także rozmowę Anety Kani z o. Innocenzo Gargano OSB o czytaniu i rozważaniu Słowa Bożego. Znajdziemy także tekst historyka, Pawła Stachowiaka, o ludziach KOR-u i ks. Janie Ziei. – Idealista broniący pokrzywdzonych. Próbował lewicę pociągnąć ku chrześcijaństwu. Łączył podzielonych. Mija 25 lat od śmierci ks. Jan Ziei – pisze autor.
tygodnik powszechnyTygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika” przeczytamy obszerny wywiad z Jerzym Stuhrem o przeżywaniu starości. – Mam świadomość, że do starości trzeba przygotować się i mentalnie, i fizycznie, i intelektualnie, i uczuciowo – mówi w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską aktor. Znajdziemy także komentarz do wizyty papieża Franciszka w Szwecji oraz felieton Szymona Hołowni o największych wrogach Kościoła. „Tygodnik” opublikował także artykuł Przemysława Wilczyńskiego na temat polskich seniorów i ich aktywności w życiu społecznym.
Przegląd prasy katolickiej
5.2 (86.67%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze