Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– Rodzice 11-miesięcznego Charliego cierpiącego na rzadką chorobę przegrali w sądzie walkę o jego życie, został odłączony od aparatury. – O strząsającej historii ich walki w najnowszym „Gościu” pisze Szymon Babuchowski. O katolickiej reakcji na spektakl „Klątwa” przeczytamy za to we wstępniaku ks. Marka Gancarczyka. Dużo miejsca „Gość” poświęca również lipcowym protestom przeciwko reformie sądownictwa – czym były i przez kogo były organizowane.
Tygodnik Idziemy
O tym, skąd wziął się kult Matki Bożej Jaworzyńskiej, zwanej Królową Tatr na Wiktorówkach. przeczytamy w najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”. W gazecie przeczytamy również wywiad z abp. Tomaszem Petą dotyczący sytuacji Kościoła katolickiego w Kazachstanie. „Idziemy” podejmuje również temat kazań oraz ich ciekawego i zrozumiałego przekazu, co jest, jak czytamy, „warunkiem ewangelizacji.”
Tygodnik Niedziela
Tematem nowej „Niedzieli” jest reforma sądownictwa. – Chodzi o to, aby maksymalnie rozhuśtać społeczne emocje, wywołać atmosferę zagrożenia, zastraszenia i wyciągnąć na ulice możliwie jak najwięcej grup społecznych – przekonuje w swoim artykule Witold Gadowski. Artur Stelmasiak wyjaśnia zaś, że prezydenckie weta mają drugie dno i są apelem o szacunek do głowy państwa. W numerze przeczytamy również o miesiącu trzeźwości oraz o wspomnieniach powstania warszawskiego.
Przewodnik Katolicki
– W konkretnych sytuacjach spotkań z uchodźcami Polacy jako chrześcijanie postępują wedle ewangelicznej zasady: „Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie” – o trudnej sytuacji czeczeńskich imigrantów mówi w wywiadzie ks. Mieczysław Puziewicz. Ewa Kusz z kolei porusza temat roli Kościoła w ochronie dzieci przed pedofilią. Bardzo ciekawym wydaje się również być temat rekolekcji „Winnica Racheli”, który opisuje Magdalena Urlich. Na koniec okładkowy temat „Radykalni” – o wychodzeniu z uzależnień dzięki modlitwie.
Tygodnik Powszechny
Tematem najnowszego „Tygodnika Powszechnego” jest niewątpliwie powrót do medialnej działalności ks. Adama Bonieckiego, który po latach otrzymał wreszcie zgodę prowincjała na wystąpienia w mediach. Ks. Adam udziela obszernego wywiadu, w którym opisuje swoją historię. W numerze przeczytamy również o programie 500+ i jego społecznych konsekwencjach. Tygodnik podejmuje również w kilku artykułach temat reformy sądownictwa. Znajdziemy także bardzo ciekawy reportaż z Ugandy.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze