cof

Przegląd prasy katolickiej

4 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
 W niedzielę chrześcijanie chodzą na Mszę świętą. Przez całe wieki dla kolejnych pokoleń wierzących było to jasne jak słońce. Dziś już tak nie jest. Dlaczego trzeba i dlaczego warto być zawsze w niedzielę na Mszy świętej? – odpowiada ks. Tomasz Jaklewicz. Przeczytamy również rozmowę Bogumiła Łozińskiego z minister edukacji Anną Zalewską. – Chociaż czuję brzemię odpowiedzialności, śpię spokojnie. Cały czas monitoruję reformę – podkreśla szefowa resortu. Piotr Legutko pisze z kolei o „Zgubionym duchu porozumienia”, nawiązując oczywiście do porozumień sierpniowych. 
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika Idziemy przeczytamy o reformie szkolnictwa, którą pewnie zweryfikuje już najbliższy rok szkolny. – Jaka szkoła po reformie? Kto naprawdę straci, a kto zyska na reformie oświaty? – wyjaśnia Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w rozmowie z Moniką Odrobińską. Ponadto przeczytamy o sprawie Mary Wagner. – Co złego robi kanadyjska działaczka, której wytoczono kolejny proces? I co na to hierarchia kościelna? – opisuje o. Dariusz Kowalczyk SJ
Tygodnik Niedziela
Elżbieta Krawczyk pisze o narodowym dziękczynieniu za koronację. – Podsumowując, można stwierdzić, że naród polski pod przewodnictwem swoich biskupów i ojców paulinów uczcił po królewsku 300. Rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – pisze autorka tekstu. Znajdziemy również rozmowę o dziedziczeniu dobra, czyli o Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszki. Z bratankiem błogosławionego rozmawia Włodzimierz Rędzioch. Warto zajrzeć również do tekstu Piotra Frankowskiego o „bolesnych rozmowach z nadzieją”, czyli o kard. Parolinie z misją dyplomatyczną w Rosji.
Przewodnik Katolicki
„Nie boimy się” – pod takim hasłem dziesiątki tysięcy ludzi przeszły 26 sierpnia w Barcelonie w demonstracji przeciwko terroryzmowi – czytamy w najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego”. Poruszany jest również temat reformy edukacji. Zajęła się tym Dorota Niedźwiecka. – W poniedziałek 4 września w polskich szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Jak w przededniu rozpoczęcia nauki dyrektorzy radzą sobie z wyzwaniami, jakie stawia im reforma? – o tym w artykule „Szkoła w trakcie zmian”. 
Tygodnik Powszechny
Na okładce „Tygodnika Powszechnego” bardzo optymistyczny przekaz. „Żyjemy w najlepszym ze światów”. – Nie popadajmy jednak w zachwyt. Tym bardziej że niewielka w tym nasza zasługa. Wraz z większymi niż kiedykolwiek możliwościami spoczywa na nas większa odpowiedzialność – pisze Marcin Napiórkowski. Przeczytamy również obszerną rozmowę z ks. Grzegorzem Strzelczykiem, który o zamachach terrorystycznych mówi jasno: „to skutek działania konkretnych ludzi, którzy podjęli konkretne decyzje. Za takimi wydarzeniami stoi człowiek”. Ucina w ten sposób pojawiające się spekulacje na temat tego, że zamachy są karą Bożą. 
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze