cof

Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
 W niedzielę chrześcijanie chodzą na Mszę świętą. Przez całe wieki dla kolejnych pokoleń wierzących było to jasne jak słońce. Dziś już tak nie jest. Dlaczego trzeba i dlaczego warto być zawsze w niedzielę na Mszy świętej? – odpowiada ks. Tomasz Jaklewicz. Przeczytamy również rozmowę Bogumiła Łozińskiego z minister edukacji Anną Zalewską. – Chociaż czuję brzemię odpowiedzialności, śpię spokojnie. Cały czas monitoruję reformę – podkreśla szefowa resortu. Piotr Legutko pisze z kolei o „Zgubionym duchu porozumienia”, nawiązując oczywiście do porozumień sierpniowych. 
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika Idziemy przeczytamy o reformie szkolnictwa, którą pewnie zweryfikuje już najbliższy rok szkolny. – Jaka szkoła po reformie? Kto naprawdę straci, a kto zyska na reformie oświaty? – wyjaśnia Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w rozmowie z Moniką Odrobińską. Ponadto przeczytamy o sprawie Mary Wagner. – Co złego robi kanadyjska działaczka, której wytoczono kolejny proces? I co na to hierarchia kościelna? – opisuje o. Dariusz Kowalczyk SJ
Tygodnik Niedziela
Elżbieta Krawczyk pisze o narodowym dziękczynieniu za koronację. – Podsumowując, można stwierdzić, że naród polski pod przewodnictwem swoich biskupów i ojców paulinów uczcił po królewsku 300. Rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – pisze autorka tekstu. Znajdziemy również rozmowę o dziedziczeniu dobra, czyli o Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszki. Z bratankiem błogosławionego rozmawia Włodzimierz Rędzioch. Warto zajrzeć również do tekstu Piotra Frankowskiego o „bolesnych rozmowach z nadzieją”, czyli o kard. Parolinie z misją dyplomatyczną w Rosji.
Przewodnik Katolicki
„Nie boimy się” – pod takim hasłem dziesiątki tysięcy ludzi przeszły 26 sierpnia w Barcelonie w demonstracji przeciwko terroryzmowi – czytamy w najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego”. Poruszany jest również temat reformy edukacji. Zajęła się tym Dorota Niedźwiecka. – W poniedziałek 4 września w polskich szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Jak w przededniu rozpoczęcia nauki dyrektorzy radzą sobie z wyzwaniami, jakie stawia im reforma? – o tym w artykule „Szkoła w trakcie zmian”. 
Tygodnik Powszechny
Na okładce „Tygodnika Powszechnego” bardzo optymistyczny przekaz. „Żyjemy w najlepszym ze światów”. – Nie popadajmy jednak w zachwyt. Tym bardziej że niewielka w tym nasza zasługa. Wraz z większymi niż kiedykolwiek możliwościami spoczywa na nas większa odpowiedzialność – pisze Marcin Napiórkowski. Przeczytamy również obszerną rozmowę z ks. Grzegorzem Strzelczykiem, który o zamachach terrorystycznych mówi jasno: „to skutek działania konkretnych ludzi, którzy podjęli konkretne decyzje. Za takimi wydarzeniami stoi człowiek”. Ucina w ten sposób pojawiające się spekulacje na temat tego, że zamachy są karą Bożą. 

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze