epa06038760 Pope Francis during a ceremony in Barbiana, near Florence, Italy, 20 June 2017 to pray at the tomb of Don Lorenzo Milani. Pope Francis is making a pilgrimage to northern Italy to honor two 20th-century parish priests, Don Lorenzo Milani and Don Primo Mazzolari whose commitment to the poor and powerless brought them censure from the Vatican. EPA/MAURIZIO DEGL’INNOCENTI Dostawca: PAP/EPA.

Papież: parafia to nie biuro, tylko miejsce przekazu wiary

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Lokalne wspólnoty Kościoła muszą pozostać otwarte na wszystkich – wskazuje papież Franciszek w swojej intencji modlitewnej na rozpoczynający się dziś miesiąc.

Ojciec Święty wzywa do modlitwy we wrześniu 2017 r. właśnie za nasze parafie, aby „ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości”.

„Parafie muszą być w kontakcie z rodzinami, z życiem ludzi i z życiem społeczności. Muszą być domami o drzwiach zawsze otwartych, aby wychodzić innym na spotkanie. I to ważne, aby owemu zbliżaniu się ku drugiemu towarzyszyła jasna propozycja wiary. Chodzi o otwarcie drzwi, aby Jezus mógł wyjść z całą radością swojego przesłania. Módlmy się za nasze parafie, aby nie stanowiły tylko funkcjonalnych biur, ale, ożywione duchem misyjnym, były miejscami przekazywania wiary oraz świadectwa miłości” – przekonuje Franciszek.

Papież: parafia to nie biuro, tylko miejsce przekazu wiary
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze