cof

Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
O miłosiernym upominaniu pisze ks. Tomasz Jaklewicz. – Liberalna kultura głosi, że każdy ma prawo żyć tak, jak chce i nikomu nie wolno tego kwestionować. Chrześcijanin jednak nie może milczeć w obliczu grzechu. Braterskie upomnienie to przejaw miłosierdzia wobec grzesznika – pisze ks. Jaklewicz. Szymon Babuchowski komentuje papieską pielgrzymkę do Kolumbii. – Po trwającej przez ponad 50 lat wojnie domowej proces jednania z pewnością nie będzie łatwy – podkreśla autor. Warto również zajrzeć do tekstu o Gietrzwałdzie, gdzie dowiemy się co w objawieniach powiedziała Maryja.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” najważniejszym tematem jest prawna ochrony życia nienarodzonego. – Dlaczego każdy chrześcijanin ma moralny obowiązek popierać ochronę życia od poczęcia? – mówi europoseł Marek Jurek w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Przeczytamy również wywiad ks. Henryka Zielińskiego z abp. Józefem Michalikiem o tym, jakich granic w sporach politycznych nigdy nie można przekraczać. Jacek Karnowski podnosi z kolei temat reparacji wojennych – czy w ogóle warto się ich domagać? Jakie będzie ostateczne stanowisko polskiego rządu?
Tygodnik Niedziela
„Niedziela” już na okładce przypomina o tragicznych wydarzeniach sprzed szesnastu lat – chodzi o atak terrorystyczny na World Trade Center. – Atak na Stany Zjednoczone rozpoczął całą serię zamachów terrorystycznych, które trwają do dziś – pisze Włodzimierz Rędzioch. Przeczytamy również o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W tym roku przypada 140. rocznica tych objawień. Znajdziemy również rozmowę Mariusza Rzymka z reprezentantem Polski w piłce nożnej, Łukaszem Piszczkiem. – Jestem katolikiem i się tego nie wstydzę – podkreśla piłkarz.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” z chrześcijankami, które uciekły z Korei Pólnocnej oraz z pastorem Erikiem Foleyem i Hyunem Foleyem z organizacji Voice of the Martyrs (Głos Meczenników) rozmawia ks. Mirosław Tykfer. – Niektórzy Koreańczycy dowiadują się, że ich rodzice byli chrześcijanami dopiero przed ich śmiercią. Przekazywanie wiary następuje tylko w najbardziej zaufanych gronach – czytamy. Ponadto redaktor naczelny wszedł w polemikę z Tomaszem Terlikowskim, które chce iść „na wspólną wojnę z islamem”.
Tygodnik Powszechny
– Pierwszy raz w dziejach judaizmu deklarację poświęconą relacjom z chrześcijaństwem podpisali przedstawiciele organizacji zrzeszających ortodoksyjnych rabinów – pisze Zuzanna Radzik. W najnowszym wydaniu „Tygodnika” Przemysław Wilczyński bierze pod lupę reformę edukacji. – „Lęk” to słowo klucz, jeśli chodzi o nastroje w środowisku nauczycielskim – pisze autor tekstu „Program partii programem szkoły”. Klaus Bachmann podejmuje z kolei temat reparacji. – Polska nie wyegzekwuje żadnych pieniędzy od Niemiec także dlatego, że obecny rząd nie potrafi zyskać dla tej inicjatywy poparcia niemieckiej opinii publicznej – czytamy w „Tygodniku”.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze