Anthony Hopkins zagra papieża?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak podaje portal deadline.com, wytwórnia Netflix ma wyprodukować film w reżyserii Fernando Meirellesa (reżysera takich filmów jak „Miasto Boga” czy „Wierny ogrodnik”). Ekranizacja ma opowiadać o wyborze kard. Josepha Ratzingera na głowę Kościoła, jego rezygnacji i następnie wyborze pierwszego papieża z Ameryki – Jorge Mario Bergoglio.

Jak podają media, w rolę Franciszka ma się wcielić Jonathan Pryce – który grał głośną postać Wielkiego Wróbla w Game of Thrones.

Fot. deadline.com

Jednak w rolę samego Benedykta XVI ma wcielić się sam Anthony Hopkins – legenda Hollywoodu, znany między innymi z ról w „Milczeniu Owiec”, „Hannibalu” czy „Joe Blacku”. 

Fot. deadline.com

Fabuła, jak zresztą sama historia – wydaje się bardzo interesująca. To jeden z niewielu przypadków w dziejach, że Watykan ma dwóch papieży: obecnego i emerytowanego. To zresztą kolejny serial poruszający tematykę Watykanu i papiestwa. Niedawna produkcja w reżyserii Paola Sorrentino pt. „Młody Papież” również wzbudziła duże kontrowersje, o których zresztą pisaliśmy na naszym portalu

Czekamy zatem z niecierpliwością na kolejne wieści dotyczące produkcji!

Zobacz także
Wasze komentarze