cof

Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
Tematem numeru w najnowszym „Gościu Niedzielnym” jest ochrona życia nienarodzonego. – Po raz pierwszy od lat jest realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdyż są chore. Wykreślenie przesłanki eugenicznej przewiduje obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”, pod którym właśnie trwa zbiórka podpisów. Nie może zabraknąć twojego – przekonują Kaja Godek oraz Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Przeczytamy również komentarz Dariusza Kowalczyka SJ, który twierdzi, że „dziś o europejskich wartościach chcą decydować lewacy, masoni, aktywiści gejowscy, skrajne feministki, ideolodzy multi-kulti”.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy tekst o pielgrzymce papieża Franciszka do Kolumbii. Ponadto przeczytamy komentarz Piotra Zaremby do bieżącej sytuacji politycznej oraz relacji prezydenta z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. – Na początku kadencji to prezydent jeździł do Jarosława Kaczyńskiego, narażając się na karykaturalny wizerunek w satyrycznym programie „Ucho prezesa”. Teraz zdarzenia zmierzają w inną stronę – pisze Zaremba. Ks. Henryk Zieliński porusza temat roli katolickich mediów. – Wystarczy uważnie czytać dokumenty Stolicy Apostolskiej i wsłuchiwać się w nauczanie kolejnych papieży, żeby wiedzieć, jaka jest rola mediów w Kościele – podkreśla redaktor naczelny „Idziemy”.
Tygodnik Niedziela
Redaktor naczelna „Niedzieli” broni idei repolonizacji mediów w naszym kraju. – Repolonizacja mediów jest obecnie na dobrej drodze. Najwyższy już czas zawalczyć o to, aby środki społecznego przekazu, i te przemawiające, i te drukujące w języku polskim, były polskie, a nie obce – twierdzi Lidia Dudkiewicz. Ponadto watykanistka Valentina Alazraki wspomina Joaquina Navarro-Vallsa w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem. Ks. Robert Nęcek pisze z kolei o roli środków społecznego przekazu, powołując się na wypowiedzi papieża Franciszka. Przeczytamy także o akcji „Różaniec do granic”.
Przewodnik Katolicki
– Wątpliwości dotyczące nowej podstawy programowej wychowania do życia w rodzinie są nieuzasadnione. Jeśli na wysokości zadania staną nauczyciele, uczniowie zyskają możliwość pełnego rozwoju – pisze Dorota Niedźwiecka. Przeczytamy również rozmowę ks. Mirosława Tykfera z o. Jackiem Prusakem. – Korzystanie z pomocy psychologa nie jest oznaką słabości, ale odwagi, a nawet dojrzałości – przekonuje jezuita, nawiązując do ostatnich wypowiedzi papieża Franciszka, który otwarcie przyznał, że korzystał z pomocy psychologicznej.
Tygodnik Powszechny
Gdyby ksiądz, Popiełuszko żył, kończyłby w tym roku 70 lat. – Ks. Jerzy Popiełuszko – młody „zwykły” ksiądz. Nie kanonik, nie prałat, nie profesor, lecz przecież ważniejszy wtedy dla nas od jakiegokolwiek biskupa – pisze o polskim błogosławionym ks. Adam Boniecki. W najnowszym numerze „Tygodnia Powszechnego” przeczytamy również komentarz Marka Zająca do działań polskiego Episkopatu, naszych relacji z Niemcami oraz ewentualnych reparacji wojennych od zachodnich sąsiadów. Kalina Błażejowska pisze z kolei o mediach publicznych. – Cała ramówka TVP ma przenosić widzów w alternatywną rzeczywistość – twierdzi autorka.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze