cof

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– Niedaleko pada jabłko od jabłoni – powtarzamy. A jeśli spadnie daleko? – zastanawia się Marcin Jakimowicz. No właśnie. Co jeśli dziecko nie chce podzielać wiary i wartości swoich rodziców? Czy rozmowa zawsze wystarczy? – Dla nastolatków kluczowe jest spotkanie wierzących rówieśników – podkreśla autor. Więcej o tym, jak zaszczepiać w dzieciach odpowiednie postawy, przeczytamy w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy również co nieco o sporze politycznym między prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim.
Tygodnik Idziemy
– Mnie najbardziej cieszy fakt, że Dzień Papieski ma twarz młodości. Młodzi angażują się w jego organizację, gromadzą się w kościołach, na ulicach spotykamy tego dnia całą armię stypendystów – radosnych, uśmiechniętych, pełnych nadziei, która się udziela – mówi kard. Stanisław Dziwisz w rozmowie z Radkiem Molendą. Przeczytamy również komentarz ks. Henryka Zielińskiego do ograniczenia handlu w niedzielę. – Na kompromis w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę będziemy musieli się pewnie zgodzić – pisze redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.
Tygodnik Niedziela
W najnowszym numerze „Niedzieli” tematem numer jeden jest „różańcowa tarcza”. Ks. Jarosław Krzewicki przypomina postać Bartolo Longo, którego historia nawrócenia i świętości może budzić podziw, a pewnie nie wszystkim jest dobrze znana. – Bartolo Longo stoczył się na dno, sięgając ognia piekła, spadł gorzej niż Judasz, niż upadły anioł, lecz grzechy czerwone jak szkarłat Bóg wybiela nad śnieg w swoim miłosierdziu – pisze ks. Krzewicki. Ponadto o nowennie pompejańskiej i nawróceniu pisze Anna Wyszyńska.
Przewodnik Katolicki
– Katolicy zamiast zastanawiać się, jak działa przez Franciszka Duch Święty, raczej opowiadają się za albo przeciw papieżowi – mówi Gian Franco Sviderocoschi, autor książki „Papież, który zapalił świat” w rozmowie z Katarzyną Matusz-Braniecką. Przeczytamy również tekst Krzysztofa Jankowiaka na temat reformy sądownictwa i proponowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw. – Prezydenckie projekty na plus odbiegają od zawetowanych w lipcu ustaw – przekonuje Jankowiak na łamach „Przewodnika”. Karolina Krawczyk opisuje z kolei los rodziny syryjskiej w Polsce.
Tygodnik Powszechny
W tym tygodniu numerem jeden jest powszechny dostęp do broni palnej. – Już prawie pół miliona sztuk w naszych domach. Czas się bać? – zastanawia się redakcja „Tygodnika Powszechnego”. Znajdziemy rozmowę Marka Rabija z Piotrem Jasiczakiem, instruktorem samoobrony. Przeczytamy również o referendum, którego nie było, czyli o ruchu niepodległościowym w Katalonii. Ponadto Stanisław Zasada pisze o akcji „Różaniec do Granic”. – Modlitwa, także na różańcu, nie może być orężem w walce. Chyba że chodzi o walkę z własnymi grzechami – pisze Zasada.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze