cof

Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o „miłości po(za) grób”. – Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny łączy myśl o tych, którzy dotarli już na drugi brzeg, za linię śmierci – pisze ks. Tomasz Jaklewicz. Ponadto znajdziemy rozmowę ks. Jaklewicza z ks. Piotrem Mazurkiewiczem na temat imigracji. Zwraca on uwagę, że nie prowadzimy obecnie odpowiedzialnej i przemyślanej polityki w tym zakresie. Bogumił Łoziński zastanawia się z kolei, czy duchowni powinni dyskutować ze sobą publicznie skoro odmienność ich poglądów może wprowadzić zamęt wśród wiernych.
Tygodnik Idziemy
– Niebo dla wszystkich – Czy Bóg jednych ludzi powołuje do świętości, a innych nie i dlaczego czcimy świętych? – odpowiada ks. prof. Marek Tatar w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Na temat ewentualnych rekonstrukcji w rządzie pisze Jacek Karnowski. – Nie jest tajemnicą, że możliwy jest każdy scenariusz. Wielu wieszczy, że wymiana premiera już przesądzona – pisze redaktor naczelny tygodnika „Sieci”. Emilia Jakubowska pisze z kolei o Ukraińcach, którzy przyjeżdżają do Polski pracować i są coraz bardziej istotną częścią polskiej gospodarki.
Tygodnik Niedziela
Tematem najnowszego wydania „Niedzieli” jest zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych. Przeczytamy również artykuł Artura Stelmasika, który powołuje się na wypowiedzi kard. Roberta Saraha dotyczące przyszłości Europy. – Stary Kontynent nie wie, dokąd zmierza – czytamy w tekście. Ten sam autor pisze również o dziękczynieniu za niepodległość Polski, czyli o uroczystościach, które już niedługo odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym numerze „Przewodnika” znajdziemy raport wraz z mapą zawierający dane dotyczące pracy polskich misjonarzy. Na świecie pracuje ich dokładnie 2032. Znajdziemy również komentarz ks. Artura Stopki do głośnego wywiadu z prymasem Wojciechem Polakiem na łamach „Tygodnika Powszechnego”. – Rzadko się zdarza, aby wywiad udzielony przez biskupa wywołał w Polsce tak liczne i emocjonalne reakcje – podkreśla ks. Stopka. Karolina Krawczyk przypomina z kolei Helenę Kmieć, świecką misjonarkę, która została zamordowana w Boliwii. Czy zostanie ogłoszona świętą?
Tygodnik Powszechny
W ubiegłym tygodniu spore kontrowersje wywołał wywiad Błażeja Strzelczyka z prymasem Wojciechem Polakiem. W najnowszym wydaniu „Tygodnika” znajdziemy krótkie odniesienie się Artura Sporniaka do zarzutów wobec arcybiskupa. – Biskup, który otwarcie na „obcych” uznaje za treść Ewangelii, stanowi zagrożenie (red. dla narodowców) – podkreśla Sporniak. Przeczytamy również obszerną rozmowę Anny Goc z ks. Adamem Bonieckim o tym, dlaczego warto modlić się o radość dla zmarłych oraz o jego osobistym przeżywaniu pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Polecam również znakomity felieton Szymona Hołowni: „Czy Jezusowi się palnęło?”.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze