cof

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
„Gość Niedzielny” zachęca do przeżywania tegorocznego adwentu wraz ze św. Józefem. – Józef nic nie mówi. Robi. Stacza zwycięską walkę ze sobą, pokonuje ciemność, słucha Boga – pisze ks. Tomasz Jaklewicz. Wielu z nas może odnaleźć w tej postawie możliwość odbudowania czy udoskonalenia swojej relacji z Bogiem. Ponadto Tomasz Rożek pisze o „gościu z daleka”, czyli o obiekcie, który pochodzi spoza Układu Słonecznego i zbliża się do Słońca. – Astronomowie nigdy wcześniej nie widzieli czegoś takiego – podkreśla autor.
Tygodnik Idziemy
Niedzielny kompromis, czyli dlaczego pracownicy handlu chcą mieć wolne niedziele, a nie inne dni tygodnia? Na te i inne pytania odpowiada Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” w rozmowie w Moniką Odrobińską. Przeczytamy również o zbliżającym się adwencie, który rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę. Co zrobić, żeby dobrze przeżyć Adwent? – radzi o . Leon Knabit z Tyńca w rozmowie z Radkiem Molendą.
Tygodnik Niedziela
– Słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie” usłyszała Bernadeta Soubirous z ust Matki Bożej, która ukazała jej się we francuskim Lourdes. W 2018 r. będziemy obchodzić 160-lecie tych objawień – przypomina ks. Jan Powroźnik na łamach najnowszego numeru „Niedzieli”. Ponadto ks. Marek Dziewiecki zwraca uwagę na to, że motywem przewodnim duszpasterstwa w nowym roku kościelnym jest hasło „Duch, który umacnia miłość”. Przy tej okazji autor omawia krótko, choć bardzo konkretnie, wszystkie dary Ducha Świętego.
Przewodnik Katolicki
Jacek Borkowicz pisze o największym zamachu terrorystycznym w historii Egiptu. – Krwawy atak muzułmańskich radykałów na meczet al.-Rauda na Synaju zwrócił uwagę świata na egipskich sufitów – pisze autor. Znajdziemy również ciekawą rozmowę Joanny Mazur z dr. Johannesem Hartlem, ewangelizatorem i publicystą. Wypowiada się również na temat muzułmanów w Niemczech. – Zdecydowana większość z nich nie utożsamia się z radykalnym islamem – podkreśla dr Hartl.
Tygodnik Powszechny
– Nie znam nikogo, kto straciłby wiarę przez ks. Bonieckiego, znam dziesiątki takich, którzy dzięki niemu ją mają – parafrazuje znaną wypowiedź ks. Józefa Tischnera Szymon Hołownia w artykule „Czyim głosem mówi Kościół”. Chodzi oczywiście o zakaz wypowiedzi medialnych dla byłego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”. Przeczytamy również rozmowę Jacka Gądka z Robertem Biedroniem. – Widzę potrzebę wzięcia odpowiedzialności nie tylko za Słupsk – przyznaje polityk.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze