Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Gość Niedzielny

O dwóch posoborowych obozach teologicznych i o przyczynach słabości Kościoła na Zachodzie w rozmowie z ks. Tomaszem Jaklewiczem mówi prof. Tracey Rowland z Australii. – Św. Grzegorz z Nazjanzu, który uczestniczył w soborze w Konstantynopolu w 381 roku, pisał gorzko, że żaden sobór dobrze się nie kończy. Bo zamiast wyeliminowania zła pojawiają się ambicje i kłótnie o pierwszeństwo – zaznacza prof. Rowland.

Idziemy

– Plan Angeli Merkel. – Jak doszło do kryzysu migracyjnego w Europie i kto podsunął Niemcom pomysł relokacji uchodźców? – niespodziewane dane ujawnia niemiecki dziennikarz Robin Aleksander w rozmowie z Anną Meetschen. Przeczytamy również o zbliżającej się uroczystości Objawienia Pańskiego. Co wiemy o mędrcach, którzy złożyli pokłon Chrystusowi w Betlejem i dlaczego nazywamy ich królami? Wyjaśnia ks. prof. Józef Naumowicz.

Niedziela

Zastać go w mieszkaniu w Centrum Formacji Misyjnej na warszawskim Zaciszu jest niezmiernie trudno, bo o. Kazimierz Szymczycha ze zgromadzenia werbistów stara się być zawsze tam, gdzie się dzieje coś ważnego dla misji – pisze w najnowszym numerze „Niedzieli” Grzegorz Polak. Temat misji jest bardzo obecny w tym numerze ze względu na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom, który obchodzimy 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Przewodnik Katolicki

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy rozmowę ks. Mirosława Tykfera z kard. Kazimierzem Nyczem. Dotyczy ona między innymi beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego. – Nasi oprawcy też są naszymi braćmi – podkreśla metropolita warszawski. Ponadto przeczytamy, że co czwarty uchodźca to dziecko, a 90% z nich dociera do Europy bez opieki. Kto dba o ich rozwój?

Tygodnik Powszechny

Tygodnik poświęca numer przyszłości. Nie tak znowu dalekiej, bo tej dotyczącej najbliższego roku. I tak przeczytamy o przyszłorocznej batalii o samorządy, o tym, czy grozi nam pluszowe chrześcijaństwo i czym są raje podatkowe. Ponadto warto zwrócić uwagę na wywiad Błażeja Strzelczyka z prymasem seniorem, abp. Henrykiem Muszyńskim. – Pan ma ładnie pytać, ja mam ładnie odpowiadać, a może po prostu mówić szczerze, prosto, bez pozy i udawania – mówi arcybiskup. Zapowiada się ciekawa lektura!

Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze