Przegląd prasy katolickiej

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
Ks. Tomasz Jaklewicz w tekście „Boży maratończyk” przytacza słowa biskupów zawarte w Liście na Rok św. Stanisława. – Młody człowiek ma to do siebie, że się buntuje. W przypadku Kostki nie był to ślepy bunt. On wiedział, czego chce. A dokładniej, wiedział, czego chce od niego Bóg. „Nie był mięczakiem” – piszą biskupi. Ponadto Krzysztof Błażyca zapowiada zbliżającą się pielgrzymkę papieża Franciszka do Chile? – Pielgrzymka do Chile może okazać się niełatwa. Papież przybędzie do kraju głęboko zlaicyzowanego – podkreśla autor.
Tygodnik Idziemy
– Jezus na emigracji – czyli dlaczego Święta Rodzina udała się nie gdzie indziej, a do Egiptu i dlaczego wróciła z emigracji, choć mogła tam żyć dostatniej? – pisze Jan Gać. Przeczytamy również niezwykle ciekawą rozmowę. – Czy można do opowiadania o Bogu wykorzystywać sztukę robienia baniek mydlanych? – z księdzem Teodorem Sawilewiczem, uprawiającym teobańkologię rozmawia Anna Dąbrowska. Przeczytamy również o uzdrowieniu po aborcji. Jak pomóc ludziom przeżywającym traumę z powodu dokonanej aborcji? – pisze Monika Odrobińska.
Tygodnik Niedziela
W najnowszym wydaniu tygodnika „Niedziela” czytamy, że Polacy otworzyli nową epokę w dziejach himalaizmu. – Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki jako pierwsi na świecie weszli zimą na najwyższy szczyt świata. Był to pierwszy ośmiotysięcznik zdobyty o tej porze roku. Na szczycie Mount Everest Polacy zostawili różaniec od Jana Pawła II – pisze Grzegorz Polak. Znajdziemy również rozmowę Włodzimierza Rędziocha z o. Samirem Halilem Samirem SJ – egipskim islamologiem. Ks. Marek Łuczak komentuje z kolei orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
Przewodnik Katolicki
– Strach przed uchodźcami stopniowo we mnie znikał – czyli rozmowa ks. Mirosława Tykfera z Janiną Ochojską. Szefowa PAH opowiada, jak zrodził się w niej pomysł zorganizowania Mszy św. za uchodźców w całej Polsce i dlaczego jej zdaniem jest to potrzebne. Tematu migracji dotyka również Piotr Jóźwik. – Kluczowa w podejściu do tematu przybywających do Europy uchodźców jest solidarność. Równie ważna w przypadku osób uciekających przed zagrożeniem życia, jak i europejskich państw, do których cały czas docierają – pisze redaktor Jóźwik.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” rozmowa Pawła Bravo i Marka Rabija z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. – Opozycja w Polsce ma zdecydowanie za dużo racji, a za mało argumentów – czytamy w wywiadzie z byłym premierem. Warto również zajrzeć do tekstu Michała Rycherta „Czy Bóg kusi?”. – Tłumaczenie wersetu Modlitwy Pańskiej – „I nie wódź nas na pokuszenie” – sprawia teologiczny i duszpasterski kłopot. Być może już niedługo się to zmieni – pisze autor „Tygodnika”. Czy rzeczywiście papież Franciszek zdecyduje się na zmianę tłumaczenia? Na decyzję będziemy musieli pewnie trochę poczekać.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze