Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
– Papież Franciszek od 22 do 25 września odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Dwa dni spędzi na Litwie, gdzie trwają już przygotowania do jego przyjęcia. W programie znajdą się także polskie akcenty – pisze Andrzej Grajewski. Przeczytamy również o kard. Auguście Hlondzie. – Oskarżany dziś o antysemityzm kard. August Hlond bronił Żydów, za co byli mu wdzięczni, a jego poglądy na temat stosunku do judaizmu wyprzedzają o 30 lat nauczanie Soboru Watykańskiego II – uważa Bogumił Łoziński.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze „Idziemy” komentarz do słów Franciszka o homoseksualizmie. – Prawdziwe jest stwierdzenie, że bez poradzenia sobie z problemem dopuszczania do święceń osób o tendencjach homoseksualnych Kościół nie poradzi sobie z problemem molestowania nieletnich przez duchownych – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ. Ponadto „Azjaci mile widziani?” – Polska musi otworzyć się na imigrantów z powodu braku rąk do pracy. Kogo szczególnie chcielibyśmy sprowadzić? – wyjaśnia Jacek Karnowski.
Tygodnik Niedziela
W „Niedzieli” o młodych w Kościele. – Zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego tak mało nas, młodych, włącza się w życie Kościoła? Podczas gdy dyskoteki, puby czy kluby fitness pękają w szwach, w kościołach i wspólnotach młodzieży wciąż jak na lekarstwo – zauważa Damian Krawczykowski. Ponadto z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem – dzięki któremu polski czytelnik otrzymuje pierwszą próbkę dzieł napisanych przez ks. Dolindo Ruotolo – rozmawia Lidia Dudkiewicz.
Przewodnik Katolicki
– Niepokalane poczęcie, życie wieczne, sakrament namaszczenia chorych – to dla wielu wierzących Polaków pojęcia, których nie potrafią poprawnie zdefiniować. O wiarę pytają coraz rzadziej. To dlatego katecheza dla dorosłych ma sens – pisze Joanna Mazur na łamach najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przeczytamy również o liście kobiet do papieża Franciszka. – Kościół wobec kobiet chce dobrze, ale wciąż wychodzi „tak sobie”. Czy to problem duchownych, którzy nie rozumieją kobiet – czy może problem kobiet, które wciąż chcą za dużo? – czytamy.
Tygodnik Powszechny
– Lęk przed obcymi wywołują słowa. Można go pokonać, gdy stanie się z uciekinierami twarzą w twarz – mówią ci, którzy bezinteresownie pomagają uchodźcom – czytamy w najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego”. Marek Słoń pisze z kolei o miejscu osób rozwiedzionych w Kościele. – Z każdej, najbardziej małżeńsko „nieregularnej” sytuacji Bóg może wyprowadzić człowieka. Choć miejsce, do którego doprowadzi, może wyglądać inaczej niż się spodziewamy – podkreśla.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze